Ogromny sukces Orłów z Karolewa. W komplecie awansowali na olimpiadę!

Ogromny sukces Orłów z Karolewa. W komplecie awansowali na olimpiadę!

Rewelacyjnie spisali się zapaśnicy Orła Karolewo w wiosennych zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w ubiegły weekend w Staszowie. Pięciu „Orłów” zakwalifikowało się do najważniejszej imprezy roku – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

– W zawodach wzięło udział 287 zawodników z 73 klubów. GLKS Orzeł Karolewo reprezentowało pięciu zawodników: Bartosz Głowienka, Paweł Mucha, Dawid Lipski, Kasjan Czubaszek oraz Karol Majorowski – relacjonuje Krzysztof Kania, trener zawodników z Karolewa. – Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie – wszyscy wywalczyli kwalifikacje. Mało tego, trzech z nich walczyło o brązowe medale: Paweł, Kasjan i Karol.

Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęli Paweł Mucha i Karol Majorowski. Kasjan Czubaszek przegrał swoją walkę nieznacznie na punkty. Drużynowo Orzeł zajął w zawodach ósme miejsce. Trenerzy Łukasz Szmyd i Krzysztof Kania zgonie przyznają, że jest to niewątpliwie największy sukces zawodników i klubu, który wprowadził do finałów OOM wszystkich startujących i to z tak wysokich miejsc. Warto dodać, że udział zapaśników z Karolewa w zawodach w Staszowie był możliwy dzięki wsparciu Pawła Bobrowskiego, wójta gminy Kętrzyn.

red

 

Wyniki zawodników Orła

Paweł Mucha (kategoria 60kg) – 3 miejsce
Karol Majorowski (kategoria 80kg) – 3 miejsce
Kasjan Czubaszek (kategoria 71kg) – 5 miejsce
Dawid Lipski (kategoria 71kg) – 13 miejsce
Bartosz Głowienka (kategoria 55kg) – 15 miejsce

 

Fot. gminaketrzyn.pl

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *