Główna Kętrzyn Odprawa kadry kierowniczej w straży granicznej. Rozmawiali o cudzoziemcach i… kibicach
35

Odprawa kadry kierowniczej w straży granicznej. Rozmawiali o cudzoziemcach i… kibicach

Odprawa kadry kierowniczej w straży granicznej. Rozmawiali o cudzoziemcach i… kibicach
0
35

Minionej środy, 28 lutego, w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie odbyła się roczna odprawa kadry kierowniczej. Głównym celem odprawy było podsumowanie działalności oddziału w 2017 roku, w kontekście realizacji ustawowych zadań i omówienie zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo w bieżącym roku.

 

Spotkaniu przewodniczył płk Robert Inglot, komendant Warmińsko-Mazurskiego OSG. Podczas spotkania przedstawiono zagadnienia związane z funkcjonowaniem placówek straży granicznej oraz przejść granicznych, będących w strukturze Oddziału.

– Omówiono kierunki działania w zakresie m.in. nielegalnej migracji, a także kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców – relacjonuje por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator W-MOSG. – W trakcie odprawy omówiono również kwestie przedsięwzięć z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Poruszono też kwestie doboru sił i środków, niezbędnych do zapewnienia sprawnej odprawy granicznej kibiców, udających się na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji. Na zakończenie spotkania komendant Robert Inglot podsumował wyniki działalności Oddziału oraz wskazał kierunki realizacji zadań w 2018 roku.

red

 

Fot. W-MOSG

Komentarze(35)

 1. Oddział z wielkiej litery a nazwa formacji z małej? Redakcjo litości. Czyżby zmiany w starostwie zrobiły aż takie spustoszenie?

   1. Zarówno Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji, jak i Straż Graniczna piszemy z wielkiej litery to są nazwy własne. Natomiast oddział bez określenia o jaki chodzi w tym wypadku winien być napisany małą literą.

     1. No dobrze, tłumaczymy: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej (dlatego też „Oddział”), Centrum Szkolenia Straży Granicznej, Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Straż Pożarna – to są nazwy własne. Straż graniczna, policja, straż pożarna – nie.

     2. Wystarczy skorzystać z tekstu oryginalnego na stronie tegoż oddziału SG i nie robić na silę własnych tekstów. To jedziemy dalej. Teoria na odmienny zapis Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

   2. Sashetka ma rację. Straż Graniczna zawsze powinna być pisana z dużej litery. Tak jak i Straż Pożarna czy Policja. Jeżeli chce się pisać artykuły, to trzeba znać zasady pisowni.

     1. A dlaczego redakcja obraża swoich czytelników? Bo tak? czy czegoś również brak?

  1. Co durny łeb to durny łeb jeszcze sprawcie, aby z nazwy formacji zrobić organizację charytatywną albo nadajcie jej świętość. Niby to te wschodnie i zachodnie narody są tak wielce podłe i przesiąknięte pychą nawet, ale od co najmniej paru miesięcy zaczynam wątpić w to co o polskim narodzie zdaje się być oczywiste. Nawet nie chce się tych migrantów krytykować zwłaszcza jak widzi się tutejszą głupotę sięgającą zenitu albo pewnie i znacznie dalej. Polecam psychiatryk w Choroszczy może tam takie przypadki skutecznie wyleczą, bo jak dla mnie mania wielkości to choroba psychiczna.

 2. Jakim cudem nielegalna migracji,ale już jak mówią Państwo,że jest to jest.Nasi dawali na zachód aż miło i jeszcze dostwali pochwałę od rządu Pana Tuska.

 3. Jednak Straż Graniczna jest nazwą własną, a dokładnie nazwą formacji. Odsyłam do zapisów ustawy o Straży Granicznej:
  „Art. 1. 1. Straż Graniczna jest jednolitą, umundurowaną i uzbrojoną formacją przeznaczoną do ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji.
  1a. Nazwa „Straż Graniczna”, jej skrót „SG” oraz znak graficzny Straży Granicznej przysługują wyłącznie formacji, o której mowa w ust. 1.”
  Również budzi wątpliwość a może bardziej razi niespójność sformułowania „kadry kierowniczej w straży granicznej”. Straży Granicznej pisanej z małej litery czyli nie w rozumieniu formacji powołanej w Polsce do ochrony granicy, czyli jakieś straży granicznej np. straży broniącej granic mieszkania Pana Redaktora (duże literki z szacunku do zawodu :)) Nie prościej napisać wprost Warmińsko – Mazurskim Oddziale Straży Granicznej.
  I ostatni „przytyk” w Straży Granicznej występują stopnie np. płk SG – odsyłam do art. 51 ustawy o Straży Granicznej.
  Pozdrawiam

  1. Tak, ustawa o straży granicznej = słownik poprawnej polszczyzny. Brawo. I proszę nie pisać redaktora wielką „R”, nas to razi i nie ma nic wspólnego z szacunkiem. Miłego wieczoru.

   1. Ustawa jest aktem prawnym, a słownik… no cóż, dobrze ktoś tu wspomniał o wiedzy zdobytej na kursach OHP…
    Ps. Robert Inglot nie jest płk, tylko płk SG.

 4. Witać, pani redaktor z redaktorem taką wersję przyjęli i się jej twardo trzymają – zgodnie z trendem ogólnym? Nawet cytowane zapisy ustawowe nie są dla nich autorytetem. Prosimy więc o link do zapisu tej nazwy w słowniku poprawnej polszczyzny, którą rzekomo stosujecie, czekamy z niecierpliwością.

  1. Straż miejska to nie to samo co Straż Graniczna. SG to jednolita (umundurowana jednolicie a nie jak burmistrz sobie wymyśli) formacja powołana ustawą. Do szkoły policealnej w TWP trzeba was wysłać.

 5. „użyjemy go na przykład, gdy nie mamy pewności co do formy oficjalnej nazwy” – 🙂 pozostawię bez komentarza

  1. No kurwa nie mogę Udowodnili ci durny trepie że nie masz racji – a ty dalej swoje !! To u was w tych debilnych pismach o wydanie ołówka , które musi przejść od szeregowego przez porucznika kapitana majora , do pułkownika ( a sorry do płk SG, nie sorry Płk SG ) musi być wszystko z dużych liter – jak najwiecej dużych liter bo wtedy macie poczucie wielkości . Pozorowany szacunek drbili do debili wasza jebana mać !!!!

   1. Prosimy o zachowanie kultury i odpowiedniego poziomu wypowiedzi. Każdy ma prawo do własnego zdania, nawet pomimo jednoznacznych argumentów

 6. Panie XYZ nie mogłabym być z Tobą ponieważ związek z takim facetem – to porażka. Kompleksy i jego problemy zawsze zatruwają zdrowe podejście do życia, ciągle coś komplikują i często nie wiadomo o co mu w ogóle chodzi. Nie potrafi rozmawiać tylko analizuje w sobie te swoje niskie poczucie wartości.
  Dziewczyny, nie polecam Pana XYZ

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *