Oddali się w ręce policji bo… znudziło im się ukrywanie

Oddali się w ręce policji bo… znudziło im się ukrywanie

Rzadko się zdarza, aby osoby poszukiwane same przychodziły do komendy. Tak jednak stało się w Kętrzynie, gdzie na komisariat zgłosili się dwaj poszukiwani, twierdząc, że mają już dość ukrywania się.

 

– Przyszliśmy, bo jesteśmy poszukiwani, a mamy już dość ukrywania się – takimi słowami przywitali oficera dyżurnego dwaj mężczyźni. Funkcjonariusz sprawdził tę informację w policyjnej bazie danych i okazało się, że faktycznie obaj są poszukiwani przez kętrzyński i bartoszycki sąd.

28-letni mieszkaniec gminy Korsze był poszukiwany na podstawie trzech zarządzeń, wydanych przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach, za nieopłacone grzywny. Ich łączna suma wynosi 11 tysięcy złotych. Mężczyzna za nieuregulowanie tej kwoty trafił do aresztu śledczego na blisko 4 miesiące pozbawienia wolności. Z kolei 32-letni mieszkaniec gminy Reszel był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia 3-miesięcznej kary pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do aresztu śledczego. Jak oznajmili policjantom, znudziło im się ukrywanie przed organami ścigania. Chcą ponieść karę za popełnione czyny i rozpocząć normalne życie…

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
4Komentarz
  • czytelnik
  • Dodano 27 listopada 2017

  na okres zimy „hotel” z darmowym żarciem to lepsze niż zbieranie puszek i złomu. BRAWO ONI

  Odpowiedz
  • gucio
  • Dodano 27 listopada 2017

  Ludzie nie znacie a oceniacie , dajcie spokój właśnie db że się poddali zamiast pogarszać swoją sytuację ! żenujące

  Odpowiedz
  • gucio
  • Dodano 27 listopada 2017

  Znam ich i wcale puszek nie zbierają są dobrze ustawieni także dajcie na luz ! Niech każdy patrzy na siebie tak będzie lepiej !

  Odpowiedz
   • olg
   • Dodano 27 listopada 2017

   dobrze ustawiony to płaci za swoje zobowiązania i kary, a teraz podatnik jeszcze to sfinansuje. A wiesz Gucio ile kosztuje miesięczne utrzymanie więźnia? Bagatela – 3150 zł. Czyli zamiast wpływu 11 000 zł. z kasy wypłynie ponad 22 000 zł. Gdzie te czasy gdy trzeba było swoje zobowiązanie odpracować społecznie??

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *