Od wierszy Brzechwy po ratowanie życia, czyli występy, zabawy i nauka w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

Od wierszy Brzechwy po ratowanie życia, czyli występy, zabawy i nauka w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

29 marca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji dzieci przedstawiły pełną humoru inscenizację utworu Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Tego samego dnia podopieczni ośrodka nauczyli się również, jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

 

Mali aktorzy zaprezentowali się publiczności w strojach warzyw. Swoim występem pełnym humoru, zachęcili widzów do zdrowego odżywiania, a w szczególności do jedzenia owoców i warzyw. Po przedstawieniu rozpoczęła się zabawa w kalambury, w którą zaangażowano pozostałych uczestników przedsięwzięcia. Każdy mógł się wcielić w role aktorskie. Tego dnia w kętrzyńskim ośrodku gościł również Andrzej Paczkowski, kierownik biura oddziału rejonowego PCK w Kętrzynie wraz z dwoma instruktorami. Przedstawiciele PCK pokazali podopiecznym jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówiono najważniejsze i najczęstsze sytuacje zagrożenia zdrowia lub życia. Dzieci uważnie słuchały i brały udział w zajęciach praktycznych. Podopieczni pod czujnym okiem specjalistów ćwiczyli symulowane scenki z użyciem fantomu. Poznali też sprzęt ratujący życie i co najważniejsze zapamiętali europejski numer alarmowy.

Ten wyjątkowy, pełen wrażeń dzień był okazją do integracji i zabawy, nie tylko dla najmłodszych podopiecznych ośrodka ale i dorosłych, którzy spędzili miło czas.

Anna Matejuk-Ficek/W-MOSG

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *