Oczekiwany remont w roku wyborczym? Co dalej z mostem w Asunach?

Oczekiwany remont w roku wyborczym? Co dalej z mostem w Asunach?

Mieszkańcy Asun w gminie Barciany mają szansę pozbyć się wieloletniego problemu. Według zapewnień wójta gminy, zdezelowany most na rzece Omęt ma być naprawiony w przyszłym roku.

 

– Most przetrwał trudne czasy komunistyczne, ponieważ był remontowany i konserwowany przez mieszkańców Asun – mówią miejscowi. – Nie „wytrzymał” jednak rządów wójta Kozyry i w październiku tego roku, po dość znacznym spiętrzeniu wody w rzece, uległ uszkodzeniu.

Mieszkańcy Asun dodają też z przekąsem, że mają cichą nadzieję iż po uzyskaniu kolejnego kredytu Gmina znajdzie środki finansowe na remont mostu.

– Przecież przed nami rok wyborczy – dodają z sarkazmem, jednak w swoich wypowiedziach wydają się niezwykle trafni. Ryszard Kozyra, wójt gminy Barciany, rzeczywiście zapowiada remont mostu w 2018 roku.

– Ten most będzie robiony w przyszłym roku – mówi Ryszard Kozyra. – Mam nadzieję, że chwycimy może jakieś środki zewnętrzne.

Wójt zapewnia też, że remont mostu zostanie wykonany definitywnie. Zaznacza jednak, że będzie to tylko kładka dla pieszych.

– Nie ma potrzeby utrzymywania tam ruchu samochodowego – dodaje Ryszard Kozyra.

Most na Omęcie łączy dwie części wsi. Mieszkańcom skraca on znacznie drogę do miejscowej cerkwi. Dawniej można było przejechać nim samochodem. Po latach bez napraw ograniczono jego rolę do kładki.

rm

 

Zdjęcie: Zniszczony most w Asunach. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
5Komentarz
  • Pan M
  • Dodano 8 grudnia 2017

  Starosta załatwi temat kompleksowo czyli blachą falistą.

  Odpowiedz
   • zbyszek
   • Dodano 8 grudnia 2017

   To samo pomyślałem tylko problem czy blachą falitą czy trapezową może doczekamy się czegos co normalnie wojska saperskie mają na wyprzedarzy bo takie obiekty służą podczas napraw wojennych.Swoim zdaniem prowizorki trzymają się dobrze.

   Odpowiedz
  • zbyszek
  • Dodano 8 grudnia 2017

  Panie redaktorze proszę nie pokazywać tego mostu bo patrzeć na taki most nie wolno zaraz komuś sie w głowie zakręci i wpadnie.

  Odpowiedz
  • zbyszek
  • Dodano 8 grudnia 2017

  Panie wójcie dajcie drzewo to mieszkańcy w jedną sobotę uwiną sie z tym problemem.Za komuny przez jedną noc potrafili postawić cerkwie i kościoły.

  Odpowiedz
  • cerk
  • Dodano 8 grudnia 2017

  Panie Majcher , widać po artykule to nie chodzi o mostek tylko chodzi o wójta Kozyrę. Maleńki i łysy jesteś człek.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *