Nieudana akcja pijanych braci. Zostali ujęci na gorącym uczynku, grozi im po 10 lat odsiadki

Nieudana akcja pijanych braci. Zostali ujęci na gorącym uczynku, grozi im po 10 lat odsiadki

Dwóch mężczyzn, w wieku 27 i 37 lat, ujęto na gorącym uczynku kiedy włamywali się do jednej z altanek na terenie ogrodów działkowych. Bracia zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

 

Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa(…) po czym osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce policji. Tak też było w środę, 31 stycznia. Około godziny 12.30 do oficera dyżurnego kętrzyńskich policjantów zadzwoniła kobieta i poinformowała, że jej partner ujął dwóch mężczyzn, którzy włamali się do ich altanki, mieszczącej się na terenie ogrodów działkowych. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci, którzy przejęli ujętych mężczyzn. Jak się okazało, włamywacze to 27-letni mieszkaniec miasta oraz jego starszy o 10 lat brat. Obaj mężczyźni byli pod znacznym działaniem alkoholu. Bracia zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Jak ustalili policjanci, początkowo jeden z mężczyzn miał stać na „czatach”, a drugi wyłamał drzwi wejściowe, po czym wspólnie dostali się do środka altanki. Dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonych, mężczyźni nie zdążyli jeszcze nic ukraść z wnętrza pomieszczenia. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty włamania, za co każdemu z nich grozi po 10 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Piaścik/KPP Kętrzyn

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • WSI
    • Dodano 1 lutego 2018

    I dopieprzyc im z górnej półki, chwastom cholernym.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *