Niemal  ćwierć miliona złotych kar za nielegalną pracę obcokrajowców. Straż graniczna podsumowała miniony rok

Niemal ćwierć miliona złotych kar za nielegalną pracę obcokrajowców. Straż graniczna podsumowała miniony rok

W minionym roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 179 kontroli pod kątem legalności zatrudnienia cudzoziemców. Kontrolą objęto 3 447 cudzoziemców i stwierdzono, że 877 obcokrajowców pracowało w Polsce niezgodnie z przepisami.

 

Jak informuje por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG, głównie powtarzającymi się naruszeniami przepisów były: praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy oraz praca na innych warunkach, niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu. Branże w których stwierdzono nieprawidłowości to transport, budownictwo, rolnictwo, gastronomia, turystyka oraz firmy zajmujące się pośrednictwem pracy. Najczęściej nielegalnie wykonującymi pracę byli obywatele Ukrainy, a następnie Białorusi.
– W następstwie ujawnionych naruszeń przepisów prawa funkcjonariusze straży granicznej nałożyli 60 mandatów karnych na kwotę 16 600 złotych, skierowali do sądów 90 wniosków o ukaranie przedsiębiorców – dodaje Mirosława Aleksandrowicz. – Wobec 89 pracodawców zostały wydane wyroki sądowe o ukaraniu karą grzywny na łączną kwotę ponad 236 000 zł.

red

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • zbych
    • Dodano 5 stycznia 2018

    Serio,to proponuję każdemu,który znajdzie sie na aucie życiowym aby załapał sie na jakąkolwiek pracę i życze mu aby mógł zarobić 5 zł. Jak bratnia dusza nie poda ręki to jesteś mniej niż „0”

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *