Nieletni włamali się do budynku gospodarczego i stodoły. Wpadli jeszcze w dniu kradzieży

Nieletni włamali się do budynku gospodarczego i stodoły. Wpadli jeszcze w dniu kradzieży

Dwóch 15-latków i o rok starszy od nich kolega odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za włamanie do budynku gospodarczego oraz stodoły. Ukradli myjki ciśnieniowe, rower oraz narzędzia. Pokrzywdzony wycenił straty na niemal 3 tysiące złotych.

 

Do zdarzenia doszło 11 marca na terenie gminy Reszel. Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego oraz stodoły. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca, zrywając kłódkę oraz wyłamując deski w ścianie, dostał się do pomieszczeń budynków. Łupem włamywaczy padły myjki ciśnieniowe, rower oraz narzędzia. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę blisko 3 tys. złotych.

Funkcjonariusze zbierali w tej w sprawie informacje i wytypowali sprawców. Z ich ustaleń wynikało, że w to przestępstwo zamieszanych jest trzech nastolatków. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch 15- latków i o rok od nich starszego kolegę. Policjanci odzyskali również skradzione mienie. Cała trójka została już przesłuchana jako nieletni sprawcy czynu karalnego. Materiały w ich sprawie policjanci prześlą do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Ewelina Piaścik/KPP Kętrzyn

 

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *