Narzekasz na swoją emeryturę? A co powiesz na 17 groszy miesięcznie?

Narzekasz na swoją emeryturę? A co powiesz na 17 groszy miesięcznie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał do wiadomości najwyższe i najniższe kwoty emerytur, jakie otrzymują mieszkańcy Warmii i Mazur. Najwyższa wypłata to 9 865,16 zł miesięcznie. Na przeciwnym biegunie znajduje się jednak emerytura w wysokości 17 groszy.

 

Jak informuje Anna Ilukiewicz, rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego, najwyższa emerytura wypłacana z olsztyńskiego oddziału ZUS to 9 865,61zł. Świadczenie zostało ustalone na podstawie wysokiego kapitału początkowego i wysokich składek zgromadzonych na koncie mężczyzny, którego staż składkowy wynosi prawie 49 lat, natomiast staż nieskładkowy to niecałe 6 lat. W trakcie swojej kariery zawodowej dzisiejszy emeryt pełnił funkcję prezesa. Z kolei najniższa emerytura wypłacana z olsztyńskiego ZUS-u to kwota 0,17 zł. Otrzymuje ją kobieta bezdomna. Nie ma naliczonego kapitału początkowego. Staż składkowy tej pani to zaledwie 12 dni – świadczenie zostało ustalone na podstawie zwaloryzowanych składek. Ze zgromadzonych dokumentów wynika, iż kobieta nie posiada wykształcenia.

red

Podobne artykuły
2Komentarz
  • zbyszek
  • Dodano 29 listopada 2017

  Gdyby człowiek wiedział,że tak ważne jest z kim się przystaje toby dzis miał godną emeryturę.To mówię tak jak palacz,który po 40 latach palenia odradza innym tego nałogu.Podziwiam teraz ludzi,którzy wiedzą jak się ustawić w życiu.Wszędzie słychać krytykę,ale gro ludzi ma się dobrze i cichutko sobie składa kaskę na godną emeryturkę i to jest to.

  Odpowiedz
   • Ryszard
   • Dodano 29 listopada 2017

   Ustawić to się mogła ta bezdomna Pani, bez wykształcenia gdyby wyrwała jakiegoś frajera z emeryturą. Ci którzy mają dziś emeryturę godną to świadczy o tym, że sami sobie na nią zapracowali kształcąc, rozwijając się i awansując to co innego niż ustawienie. Dziś się to nazywa inwestycja w siebie. Samo się nie zrobi. Jest takie powiedzenie jak sobie poscielisz tak się wyśpisz.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *