Napadł na bar i okradł barmana. Posiedzi za to ponad 2 lata!

Napadł na bar i okradł barmana. Posiedzi za to ponad 2 lata!

22-latek, który w kwietniu ze swoim 31-letnim kompanem napadł na jeden z barów na terenie gminy Kętrzyn, został zatrzymany przez policjantów. Tym samym dołączył do kolegi, który odsiaduje już zasądzoną karę.

 

Poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego i regularny kontakt z lokalną społecznością, policjanci ustalili miejsce przebywania 22-latka, ukrywającego się przed organami ścigania. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie Kętrzyna. Jadąc jedną z ulic, dzielnicowi zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Ten, zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, stwierdził, że… nie wiedział iż był poszukiwany i że ma się zgłosić do aresztu.

Mieszkaniec gminy Kętrzyn poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój dokonany w kwietniu. Wówczas to 22-latek oraz jego starszy kolega 31-latek weszli do jednego z barów na terenie gminy Kętrzyn, gdzie pobili barmana, a następnie ukradli mu telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi, dokumenty oraz pieniądze z kasy. Łącznie blisko 2 000 złotych. Policjanci odnaleźli i odzyskali skradzione mienie. Pokrzywdzony mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pijani mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju, do których się przyznali. Starszy ze sprawców już odsiaduje zasądzoną karę.

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *