Na dobry nastrój – zajrzyjcie do Powiatowego Domu Kultury w Kętrzynie

Na dobry nastrój – zajrzyjcie do Powiatowego Domu Kultury w Kętrzynie

Artystyczne Czwartki ponownie zagościły w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie. Tym razem wieczór upłynął pod znakiem twórczości Oksany Hopyak-Fity i jej i. Artystka talent malarski przejawiała od dziecka, a swoje pierwsze prace na wystawach przedstawiała już w wieku 4-5 lat. Na wernisażu w „Czerwonym Tulipanie” prezentuje różnorodne techniki malarskie: pastele, grafikę, malarstwo olejne.

 

– Przygotowania i ustalenia dotyczące wystawy trwały kilka miesięcy. Pani Oksana przywiozła ze sobą wszystkie prace, co łączyło się ze sprawnym przygotowaniem przewiezienia dzieł przez granicę. W działalności twórczej artystkę wspiera mąż. Bardzo dobrze nam się współpracowało. Mam nadzieję, że spotkamy się już wkróce na Międznarodowym Plenerze Malarskim, który będziemy organizować latem – mówi Marlena Szypulska, dyrektor PDK „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.
Na wystawie pojawiły się różne prace artystki: grafika, pastele, malarstwo olejne. Wystawa została utrzymana w zimowo-świątecznym stylu, choć znalazło się na niej kilka prac odbiegających od tego klimatu.
– Chciałam, by na tej wystawie pojawiło się coś miłego, świątecznego. Zależało mi, by uchwycić nastrój świąteczny – zdradziła artystka.
Jej starania docenili widzowie, którzy byli pod dużym wrażeniem twórczości.
– Wystawa bardzo mi się podoba. Jest zimowa, choinkowa, bożonarodzeniowa. Ten klimat tworzą aniołki, czerwone czapeczki na obrazach. Także naprawdę jest super. Oksana spełniła się na 120% – mówiła Hanna Tarasewicz.
Wystawa przyciągnęła do domu kultury fanów twórczości artystki oraz osoby, które miały z nią do czynienia po raz pierwszy. Podczas wernisażu sprzedano nawet kilka prac malarki.
– Ważne jest to, co wystawa po sobie pozostawia w wyobrażeniach, na ile ona się pokrywa z naszymi wewnętrznymi archetypami, gustami, przeżyciami. Na tej wystawie znalazły sie obrazy wesołe, magiczne, eteryczne. Nie chciałbym tutaj używać niepotrzebnych określeń, ponieważ one i tak nie oddadzą tego co widać. Jest kolorowo, jest mrocznie, jest wesoło. Bardzo się cieszę, że mogłem przyjść i się na te chłodne dni lekko natchnąć tą porcją sztuki – stwierdził Andrzej Frankowski, znany kętrzyński fotograf.
Oprócz obejrzenia wystawy widzowie mieli również możliwość porozmawiania z autorką, co większość z nich skwapliwie wykorzystała. Wieczór upłynął w bardzo radosnej i wesołej atmosferze, co zdaje się być już znakiem rozpoznawczym przedsięwzięć „Czerwonego Tulipana”. Wystawę „Na dobry nastrój” można oglądać w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie do połowy stycznia 2018 roku. Dla tych, którzy szukają oryginalnego prezentu zdradzamy, że prace można nabyć tylko do końca miesiąca.

Monika Pacek

 

Zdjęcie: Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, a artystka rozdała mnóstwo autografów.

Podobne artykuły
2Komentarz
  • zbych
  • Dodano 16 grudnia 2017

  Piękne stare budynki,może lepiej aby ponownie młodzież uczyła sie tam zawodu..Pan starosta pobierał tam nauki.Jest jeszcze okazja wcielić w czyn wnioski z ostatniej konferencji na temat nauki zawodu.Jak nie teraz to kiedy ?

  Odpowiedz
  • Gaz
  • Dodano 17 grudnia 2017

  A mi to kojarzy sie z czerwonym pazdziernikiem.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *