Myśliwi otworzyli Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Myśliwi otworzyli Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Kaczor” otworzyli uroczyście Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Kwiedzinie. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce, zrealizowana w ramach programu „Zielona klasa”.

 

Budowa, czy może raczej rozbudowa ośrodka, trwała jedynie pół roku. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu Zielona Klasa. I jest pierwszą oddaną do użytku w kraju. Jej koszt nie mógł być w całości poniesiony przez koło łowieckie, dlatego też skorzystano z preferencyjnej pożyczki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Jest szansa, że w 30. procentach zostanie ona umorzona.

Dlaczego Kwiedzina? Jak twierdzi Janusz Bieniek, prezes Koła Łowieckiego „Kaczor”, Kwiedzina, nazywana lokalnie „Kwidą”, ma bogatą historycznie przeszłość i, co ogromnie ważne, znajduje się w środku Mazur – miejscu tak ukochanym, wspominanym i opiewanym w sztuce malarskiej, rzeźbiarskiej i literaturze.

Uroczystość otwarcia ośrodka była też doskonałą okazją do uhonorowania zasłużonych myśliwych. Brązowymi Medalami Zasługi Łowieckiej zostali odznaczeni Witold Babecki, Łukasz Bieniek i Leszek Żygadło. Mówiono też o planach skierowanych do uczniów i rolników, przyszłych spotkaniach i tablicach edukacyjnych, które mają powstać przed budynkiem.

Jerzy Lengauer

 

Relację z tego wydarzenia znajdziesz też w piątkowym (13 października) wydaniu gazety: tk-logo

 

 

 

Zdjęcie: Do nowo otwartego ośrodka został wprowadzony sztandar koła. Fot. Jerzy Lengauer

Podobne artykuły
2Komentarz
  • Ketrzyniak
  • Dodano 12 października 2017

  Hahaha, myślałem że padnę. Kaczor, hahaha. 🙂 Chociaż jeszcze lepiej jak by nazwali Towarzystwo Ochrony Przyrody im. ministra Szyszki. 🙂

  Odpowiedz
  • ekolog
  • Dodano 13 października 2017

  Dla mnie osobiście STAN WOJENNY w Polsce był ok. POnieważ dla tych wszystkich co dokarmiają ołowiem zwierzynę leśną mieli zabraną broń. Jak może być dobrze , że leśnik pracujący w lesie nie posiada broni a urzędnik pracujący w mieście posiada broń.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *