Mury niemal runęły. Młodzi kętrzynianie dali czadu na przeglądzie twórczości Barda Solidarności!

Mury niemal runęły. Młodzi kętrzynianie dali czadu na przeglądzie twórczości Barda Solidarności!

Uczniowie I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego zdominowali Ogólnopolski Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Czwarta edycja przeglądu, upamiętniająca „Barda Solidarności”, odbyła się w piątek, 16 marca, w Olsztynku.

 

– Jury było pod wielkim wrażeniem naszej muzycznie uzdolnionej grupy i nie szczędziła nam komplementów – relacjonują uczestnicy przeglądu. – Dzięki udanym występom zapadliśmy w pamięć zebranej licznie na sali widowni.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie. W pierwszej rywalizowali uczniowie klas siódmych i gimnazjaliści. I to właśnie w tej kategorii uczniowie kętrzyńskiego liceum zdobyli najwięcej nagród i uznania. Jak czytamy w relacji z przeglądu, zamieszczonej na facebookowym profilu szkoły, pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Jeznach, która brawurowo wykonała utwór „Iskry i zły”. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Petrych z zespołem Bihot: Oliwia Cwalina – gitara elektryczna, Katarzyna Wajs – perkusja, Konrad Karanowski – gitara elektryczna i Sebastian Kowalewski (ZS w Kętrzynie) – gitara basowa. Grupa wykonała utwór „Czerwony autobus”, w aranżacji rockowo-punkowej. Indywidualną nagrodę otrzymał również Konrad Karanowski, za wybitne solówki, które wykonywał podczas występu. W tej kategorii wystąpiła również Paulina Prokop z utworem „Powrót”. Paulina jak na pierwszy występ na tak poważnej imprezie zaprezentowała się znakomicie.

W drugiej kategorii (szkoły ponadgimnazjalne i dorośli) drugie miejsce zajęła Sandra Stadnik, która wykonał utwór „A my nie chcemy”, przy akompaniamencie Kamali Tomczak – pianino i Patrycji Petrych – skrzypce. Bardzo dobrze wypadła również Emilia Sapińska, która wykonała utwór „Mury”, przy akompaniamencie Mai Rusieckiej – pianino. Dziewczyny wykonały własną aranżację tego znanego utworu.

red

 

Fot. I LO im. W. Kętrzyńskiego

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *