Główna Informacje Mniej papieru w urzędzie. Powiat Kętrzyński stawia na e-administrację
9

Mniej papieru w urzędzie. Powiat Kętrzyński stawia na e-administrację

Mniej papieru w urzędzie. Powiat Kętrzyński stawia na e-administrację
0
9

Powiat Kętrzyński otrzymał 4,5 miliona złotych na realizację projektu zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej. Dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

Dla mieszkańców powiatu oznacza to łatwiejszy dostęp do map i projektów, które będzie można zamawiać elektronicznie. Pozytywne skutki odczuje również środowisko, ponieważ celem wprowadzenia e-administracji jest ograniczenie tworzenia dokumentacji papierowej, co zapobiegnie degradacji środowiska.

Źródło: Powiat Kętrzyński

Komentarze(9)

  1. Już ja widzę te mapy i inne dokumenty oparte na komputeryzacji.Mam znajomego,który ręcznie kreślił mapy-rysunki to była czysta poezja i bajka.Suma sumarum ale czy ktoś dysponuje dokumentacją starego cmentarza.

  2. Poczekam rok i zdam pytanie ile mniej wydano kasy na papier ksero w 2018 w porównaniu z latami ubiegłym? Zobaczymy czy będą oszczędności czy to tylko hasło medialne?

  3. Trwałość podpisu uwiecznia się piórem wiecznym nie na komputerze czyzby Pan starosta o tym nie wiedział.Za kilkanaście lat elektroniczny nośnik uleci w siną dal i nic nie pozostanie.

  4. Projektem zajmie się firma, którą Powiat wyłonił w drodze zapytania ofertowego za ponad 80 tysięcy złotych. Pewnie mają plan.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *