Młodzież odkrywa tajniki służby w straży granicznej. Największe zainteresowanie procedurą naboru

Młodzież odkrywa tajniki służby w straży granicznej. Największe zainteresowanie procedurą naboru

Na terenie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gościli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego „Feniks” o profilu mundurowym. Przy współudziale Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie młodzieży zaprezentowano tajniki służby w straży granicznej.

 

Funkcjonariusze straży granicznej prowadzą spotkania z młodzieżą, które mają im ułatwić wybór przyszłego zawodu. 30. uczniom zaprezentowano sprzęt techniki specjalnej. Mogli też zobaczyć jak sprawdzane są bagaże na lotniczym przejściu granicznym.

– Pobieranie odcisków palców oraz spotkanie z pirotechnikiem Straży Granicznej, a także pokaz sprzętu i działań funkcjonariuszy WZD to kolejne atrakcje zorganizowane dla podopiecznych kętrzyńskiej szkoły – relacjonuje por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG.

Ponadto, 22 listopada, 40. uczniów z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie miało okazję zapoznać się z infrastrukturą i funkcjonowaniem Placówki Straży Granicznej w Barcianach. Młodzi ludzie wzięli też udział w pokazie sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej wykorzystywanego w codziennej służbie.

– Na zakończenie spotkań padło wiele pytań dotyczących służby i obowiązków funkcjonariuszy, ale przede wszystkim młodzież zainteresowana była procedurą kwalifikacyjną dotyczącą naboru do straży granicznej – dodaje Mirosława Aleksandrowicz.

red
Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *