Mistrz Polski doceniony przez wójta gminy Kętrzyn

Mistrz Polski doceniony przez wójta gminy Kętrzyn

List gratulacyjny i bon podarunkowy o wartości 500 złotych to kolejne trofea Macieja Szmyda, utalentowanego zapaśnika Orła Karolewo. Tym razem jednak nagrody nie zostały zdobyte podczas zawodów, a na sesji rady gminy.

 

Podczas poniedziałkowej sesji, która odbyła się w Urzędzie Gminy Kętrzyn, Maciej Szmyd, świeżo upieczony mistrz Polski młodzików w zapasach, otrzymał od Pawła Bobrowskiego, wójta gminy Kętrzyn, list gratulacyjny za znakomite osiągnięcia sportowe oraz bon podarunkowy w wysokości 500 zł.

– Nie tylko sukcesy, ale ogólna postawa Maćka jest godna pochwały i naśladowania. Dlatego też z całą przyjemnością mogłem wręczyć tę nagrodę – mówi Paweł Bobrowski.

Maciek swoją karierę rozpoczął w 2012 roku w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym Orzeł Karolewo. Trenuje pod skrzydłami Krzysztofa Kani oraz  Łukasza Szmyda. W swojej karierze sportowej osiągnął wysokie rezultaty na różnych szczeblach. W roku 2017 ma za sobą 46 walk, z czego 44 zwycięskie. Tylko w tym roku młody zapaśnik zdobył już tytuły mistrza województwa w stylu wolnym i klasycznym, mistrza mikroregionu stylu klasycznym, złote medale ogólnopolskich turniejów kwalifikowanych w stylu wolnym – w Chełmie i Krotoszynie, złoty medal w międzynarodowym turnieju o puchar Warmii i Mazur, złoty medal na międzynarodowym turnieju o puchar Starosty Kętrzyńskiego, brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w stylu wolnym i wreszcie złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

Oprócz nagród i gromkich oklasków wszystkich obecnych na gminnej sesji, Maciek wysłuchał też życzeń dalszych sukcesów oraz powołania do kadry  narodowej.

rm

 

Zdjęcie: Od lewej: Andrzej Sienkiewicz – przewodniczący Rady Gminy Kętrzyn, Łukasz Szmyd, Maciej Szmyd i Paweł Bobrowski. Fot. Gmina Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *