Główna Kultura Mirosław Krzyśków ma… kilka widoczków
1

Mirosław Krzyśków ma… kilka widoczków

Mirosław Krzyśków ma… kilka widoczków
0
1

Artystyczne czwartki w Powiatowym Domu Kultury Czerwony Tulipan weszły już do kanonu wydarzeń kulturalnych w Kętrzynie. Tym razem zaprezentowana zostanie tam twórczość artysty plastyka, grafika, karykaturzysty – Mirosława Krzyśkowa.

 

– Ten, kto zna Mirosława Krzyśkowa, nie może przejść obojętnie obok tego wydarzenia. Grafiki, które zaprezentuje podczas czwartkowej wystawy to prawdziwe arcydzieła, wykonane z fotograficzną wręcz precyzją, z dbałością o każdy szczegół. Słowa nie są w stanie oddać w całości charakteru tych prac, dlatego musicie je Państwo sami zobaczyć – zachęca Marlena Szypulska, dyrektor Powiatowego Domu Kultury Czerwony Tulipan w Kętrzynie.

Mirosław Krzyśków od 1987 roku jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Od wielu lat jest komisarzem organizacyjnym i artystycznym Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny Jaka będę… i Międzynarodowych Plenerów Rysunku w Jedwabnie. Jest także inicjatorem i organizatorem Międzynarodowej Wystawy Rysunku Jaja z Mikołaja. Zorganizował szereg wystaw rysunku i karykatury. Jest gospodarzem i pomysłodawcą utworzenia Galerii Satyry w klubie U Artystów. Jest prezesem Stowarzyszenia ARTspiracja. Jego prace zamieszczone były w Dzienniku Pojezierza, Gazecie Olsztyńskiej, Karuzeli, Faktach, Tygodniku Podlaskim, Tak i Nie, Twórczości Robotników, Foto, Kulisach Warmii i Mazur, Najwyższym Czasie, Tygodniku Warmińskim. Ciekawostką jest to, że 13 maja 2006 r. podczas olsztyńskiej Kortowiady, Mirosław Krzyśków ustanowił nowy rekord Guinessa w rysowaniu karykatur oburącz. W czasie 25 minut wykonał 49 karykatur prawą i 49 lewą ręką.

Wernisaż wystawy Kilka widoczków… w Powiatowym Domu Kultury Czerwony Tulipan, przy ul. Pocztowej, rozpocznie się o godzinie 18.00.

Ewa Brzostek/Radio Barcja

Komentarze(1)

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *