Mimo promili jechał rowerem. Grozi mu areszt lub grzywna

Mimo promili jechał rowerem. Grozi mu areszt lub grzywna

Dwa promile alkoholu miał w organizmie 28-latek zatrzymany minionej środy, 10 stycznia,  przez kętrzyńskich policjantów. Mężczyzna wybrał się w drogę rowerem.

 

Kilka minut po godzinie 19 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na trasie Kętrzyn-Wopławki całą szerokością jezdni idzie pijany mężczyzna i prowadzi rower. Jak dodał zgłaszający, mężczyzna ten miał wcześniej jechać rowerem, ale zgłaszający zatrzymał swój pojazd i zwrócił cykliście uwagę by ten zszedł z jednośladu bo stwarza zagrożenie dla siebie i innych. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci. Jak się okazało dobre rady zgłaszającego nie poskutkowały na długo, gdyż 28-latek ponownie wsiadł na rower i jechał przed siebie. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Kętrzyna twierdził, że chwilę wcześniej wypił kilka kieliszków wódki. Wkrótce 28-latek usłyszy zarzut. Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywny do 5 tys. zł. i zakaz kierowania rowerami na okres od sześciu miesięcy do trzech lat.

Pomimo wielu działań podejmowanych przez policję problem kierujących na „podwójnym gazie” na naszych drogach istnieje. Dotyczy nie tylko kierujących samochodami, ale także pieszych i rowerzystów. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych. W 2017 roku na terenie powiatu kętrzyńskiego doszło do 37 wypadków drogowych, podczas których zginęło 5 osób, a 36 zostało rannych. W czterech przypadkach sprawcami wypadków byli nietrzeźwi kierujący i jedna osoba piesza. Na terenie powiatu doszło również do 531 kolizji z których 25 spowodowanych było przez pijanych kierowców i trzech nietrzeźwych pieszych. Łącznie kętrzyńscy policjanci ujawnili 101 pijanych kierowców i 12 nietrzeźwych rowerzystów.

źródło: KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • e=mc2
    • Dodano 11 stycznia 2018

    .Gdzie te dobre czasy, kiedy dzielnicowy wykręcał wentylki za jazdę po „pijaku”. Gdzie te czasy….

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *