Główna Informacje Miliony złotych trafią do powiatu kętrzyńskiego. Wszystko za sprawą termomodernizacji obiektów publicznych
22

Miliony złotych trafią do powiatu kętrzyńskiego. Wszystko za sprawą termomodernizacji obiektów publicznych

Miliony złotych trafią do powiatu kętrzyńskiego. Wszystko za sprawą termomodernizacji obiektów publicznych
0
22

Samorządy z powiatu kętrzyńskiego otrzymają pieniądze na termomodernizację swoich obiektów budowlanych. Największy projekt, bo opiewający na niemal 8 milionów złotych, złożyła Gmina Korsze.

 

W ramach projektu Gminy Korsze, kompleksowej termomodernizacji doczekają się budynki szkół podstawowych w Garbnie, Łankiejmach i Korszach oraz przedszkola w Korszach. Całkowita wartość projektu wynosi 7 972 304,07 zł, a wartość dofinansowania przyznanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego to 6 776 458, 46 złotych.

– To nasza najważniejsza inwestycja w ostatnim czasie – mówi Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz. – Przez pewien czas, wskutek nieprzemyślanych działań radnych z opozycji, to działanie było zagrożone. Udało nam się jednak przekonać urzędników z urzędu marszałkowskiego, że kondycja finansowa gminy Korsze jest stabilna i damy radę zrealizować ten projekt.

Zakres prac to przede wszystkim wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, ocieplanie ścian i stropów oraz modernizacja systemów grzewczych, wymiana opraw oświetleniowych i montaż instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo w Zespole Szkół w Garbnie zostanie zamontowana nowoczesna pompa ciepła.

Do konkursu pn. „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych w ramach projektu Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020” zostało zakwalifikowanych 57 wniosków. Z projektów złożonych przez instytucje z powiatu kętrzyńskiego najwyżej został oceniony projekt Gminy Kętrzyn (13. miejsce). Zakłada on termomodernizację budynków szkół podstawowych w Biedaszkach i Nakomiadach. Całkowita wartość inwestycji wynosi 2 489 509,70 zł, z czego dofinansowanie – 2 050 386,15 zł. Dofinansowanie na poprawę efektywności energetycznej swoich obiektów otrzymało też Miasto Kętrzyn, które złożyło dwa projekty: na remont obiektów kultury (wartość projektu 3 260 000 zł, dofinansowanie 2 608 000 zł) oraz budynków oświatowych (wartość projektu 5 510 000 zł, dofinansowanie 4 408 000 zł). Niemal 900 tys. zł pozyskało też Kętrzyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które za ponad 1,5 mln zł wyremontuje swój budynek administracyjno-biurowy.

rm

Komentarze(22)

 1. Serdecznie witam Panie Dziennikarzu….Niby wszystko się zgadza.Pieniądze trafią do powiatu.Można napisac że trafią tez do województwa i calej Polski. Powiat w tej sprawie palcem nawet chyba nie kiwnal.A tu proszę ……Miasto Kętrzyn,Ktbs ,Gmina Ketrzyn i Gmina Korsze.Nikt Panu nie zabrania chwalić Powiatu np.za inwestycje drogowe z gminami ale z tytułem Pan przesadził. W mojej ocenie to manipulacja ,ale może się mylę …

 2. Tu jest polska C lub D a nawet H.W tej chwili UE wypycha stare technologie, a urzędasy się cieszą jak by im kto w kieszen narobił. Skończy się pewnie na obfajdaniu budynków łatwopalnym styropianem i pomalowaniu w debilne ciapki szlaczki itp… Wpiszcie sobie jełopy w Google hasło „pożary elewacji w Polsce” i poczytajcie. Polecam też artykuł na Facebooku radnego Rafała Rypiny: STYROPIAN NISZCZY ARCHITEKTURĘ. Boże, dlaczego tym pięknym kiedyś miastem współrządzą ignoranci do n-tej potęgi.

   1. Wtedy będzie palenie wirtualnych świeczek i marsze żałobne. Ciemnogród niestety nie myśli, tylko później leje krokodyle łzy.

 3. Pieniądze trafią do powiatu kętrzyńskiego. Szkoda jednak, że nie do starostwa, bo wniosek na modernizację basenu na Poznańskiej przepadł. Ale o tym Pan Redaktor nie pisze 🙂 Dlaczego?

 4. Polecam komentarz i zamieszczony artykuł na Facebooku radnego Rafała Rypiny: STYROPIAN NISZCZY ARCHITEKTURĘ. Zwłaszcza głupim urzędasom i zdemoralizowanym samorządowcom o mentalu chłopa roztropa, gotowym wymienić każdą wartość i dobro wyższe na kaskę z łuni.

   1. A i to siedzi tylko dzięki układom. Gadać dużo każdy potrafi. Zwłaszcza takie głupoty. W wydziale, którym niby kieruje,byłoby kiepsko. gdyby nie doświadczeni pracownicy . To widać na zewnątrz, że nie bardzo wie co ma tam robić.

    1. Wasze insynuacje są wyssane z palca. Byłem wczoraj w tym wydziale i nie było kolejek. Moi znajomi byli wcześniej i też wspominali, że byli obsłużeni sprawnie, co nie było normą w poprzednich latach. Pojawiły się nowe twarze na czele z naczelnikiem i efekty widać gołym okiem. Takie są fakty. Nie uda wam się zmienić rzeczywistości pomówieniami i kłamstwami.

     1. Zgadzam się z Piotrkiem. Zmiany na plus są widoczne gołym okiem. Kto nie wierzy niech się przejdzie. Zawiść ludzka nie zna granic.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *