Główna Korsze Mieszkańcy Łankiejm mają nową drogę

Mieszkańcy Łankiejm mają nową drogę

Mieszkańcy Łankiejm mają nową drogę
0
23

Ponad 380 tysięcy złotych kosztowała przebudowa drogi powiatowej w Łankiejmach. Zadanie to zostało sfinansowane po połowie przez Powiat Kętrzyński i Gminę Korsze.

 

Oficjalne otwarcie drogi odbyło się we wtorek, 13 lutego. Podczas uroczystości Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz, podkreślił jak wielkie znaczenie ma przebudowa tej drogi dla poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców wsi. Podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji.

– To zadanie nie byłoby zrealizowane, gdyby nie dobra współpraca gminy z samorządem powiatowym – zaznaczył Ryszard Ostrowski.

Obok burmistrza Korsz, symbolicznego przecięcia wstęgi na wyremontowanej drodze dokonał też Michał Krasiński, wicestarosta kętrzyński, a także Andrzej Wankiewicz – przewodniczący Rady Miejskiej w Korszach, Danuta Jutal – radna Rady Miejskiej w Korszach, Leon Gałecki – sołtys sołectwa Łankiejmy oraz dzieci z miejscowe szkoły podstawowej. Modlitwę wraz z mieszkańcami odmówił ksiądz Wiesław Pątkiewicz, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Łankiejmach, po czym pobłogosławił i poświęcił drogę. Licznie przybyli mieszkańcy Łankiejm nie kryli radości, gdyż nowa droga na pewno poprawi ich bezpieczeństwo i komfort jazdy.

red

 

Fot. Kinga Sobiecka

Komentarze(23)

 1. 1. Ile do drogi dołożył proboszcz ?
  2. Ile otrzymał proboszcz za dwa machnięcia kropidłem ?
  3. Czy kwoty się bilansują ?
  4. Jako obywatela mimo wszystko interesuje mnie budżet mojego powiatu !

 2. Dobrze, że to rok wyborczy to chociaż coś w tym czasie powstanie, bo wszystkie te pasożyty będą chciały lansować się. Wielkie wydarzenie. A za co ci ludzie biorą pieniądze ? Za to że ktoś jest burmistrzem czy wójtem ? Ile wydał z własnej kieszeni na tą drogę ? To przecież z pieniędzy podatników to dlaczego nie pisze się, że drogę otworzył mieszkaniec Łankiejm tylko burmistrz i inne pijawki ustawione do zdjęcia ? Niedobrze się robi. A dlaczego nie ma pani Janiszewskiej ?

 3. Ile metrów tej drogi i gdzie ona przebiega ? tego już nie napisano , tylko kto przecinał .
  Wankiewicz , Kuczyński , Krasiński , Ostrowski a Ryszarda zwanego Starostą nie widać , polityky ……. ich mać

 4. I namiocik z napisem ” Powiat Kętrzyński ” kursuje codziennie w innym miejscu , uwazajta do wyborów jeszcze trochę czasu abyśta nie dostali zadyszki nie padli przed metą albo mieli wywrotkę jak J.Kowalczyk .
  Namiotu Korsz nie widać a napisano , że 50/50 % z Gminą Korsze

 5. Pan Rzecznik, to już awansował na hejterka i chyba sam sobie nadał ten tytuł. Żenujący jesteś człowieczku.

 6. „……Licznie przybyli mieszkańcy Łankiejm ..” a tu tłumów nie widać , wysłano dzieci jak na 1 maja i miejscowi politykierzy z Ulizanym na czele .

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *