Główna Wydarzenia Mieszkańcy gminy Kętrzyn zintegrowani w Orszaku Trzech Króli
10

Mieszkańcy gminy Kętrzyn zintegrowani w Orszaku Trzech Króli

Mieszkańcy gminy Kętrzyn zintegrowani w Orszaku Trzech Króli
0
10

Po raz drugi przez Karolewo przeszedł Orszak Trzech Króli. W wydarzeniu, które oprócz upamiętnienia przekazu biblijnego okazało się też doskonałą formą integracji, uczestniczyło mnóstwo ludzi.

 

Głównym organizatorem imprezy była parafia p.w. św. Stanisława Kostki w Karolewie, ale swoją „cegiełkę” do orszakowego debiutu dołożyła Gmina Kętrzyn, Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Karolewie, gminne szkoły oraz osoby prywatne. Wszystkim, już na zakończenie orszaku, serdecznie podziękował ksiądz Kazimierz Żuchowski, proboszcz parafii w Karolewie.

Orszak wyruszył bezpośrednio po mszy świętej, odprawionej w kościele p.w. św. Stanisława Kostki. Niemal godzinę później, mijając po drodze trzy przystanki, uczestnicy ulicznych jasełek ponownie spotkali się na terenie plebanii.

Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Karolewie pomyśleli nie tylko o zaspokojeniu ducha, ale też i ciała. Zadbali o gorący posiłek, który serwowany był wszystkim gościom. To między innymi dlatego impreza nie zakończyła się programową wizytą w zainscenizowanej stajence, ale integrując jej uczestników, trwała jeszcze dłuższy czas.

rm

 

Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(10)

    1. Romku grochówka i kiełbaski były na końcu, ja nawet jak i większość ludzi nawet nie wiedziałem, że będą… Wspaniałe widowisko na miarę dużego miasta w tak niewielkim Karolewie. Mnóstwo zaangażowanych osób w różnym wieku, więc niesamowita integracja. Wielkie brawa, do zobaczenia za rok. Ciebie też zapraszamy.

  1. A Niedziółka uciekł z Miasta a konkretnie z Górki Poznańskiej do Gminy , może chce
    Wójtem zostać ? Michałka nie widać , może w Reszlu przedstawia i obieca ?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *