Mieszkańcy gminy Kętrzyn zintegrowani w Orszaku Trzech Króli [zdjęcia]

Mieszkańcy gminy Kętrzyn zintegrowani w Orszaku Trzech Króli [zdjęcia]

 

Po raz pierwszy przez Karolewo przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo, że panował siarczysty mróz, w wydarzeniu uczestniczyło mnóstwo ludzi.

 

Głównym organizatorem imprezy była parafia p.w. św. Stanisława Kostki w Karolewie, ale swoją „cegiełkę” do orszakowego debiutu dołożyła Gmina Kętrzyn, Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Karolewie, miejscowe szkoły i wiele innych podmiotów. Wszystkim, już na zakończenie orszaku, serdecznie podziękował ksiądz Kazimierz Żuchowski, proboszcz parafii w Karolewie.

– Bogatsi o doświadczenie, ale też o kostiumy, za rok pójdziemy znów – oznajmił ks. Kazimierz Żuchowski. – Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji orszaku oraz samym uczestnikom.

Wagę wydarzenia i jego ogromny wpływ na integrację lokalnej społeczności podkreślił też Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn.

– Ksiądz proboszcz wykonał świetną robotę i należą mu się za to ogromne podziękowania – dodał Paweł Bobrowski. – Cieszę się, że widzę tu tak dużo mieszkańców naszej gminy – całe rodziny, gdyż to znak, że razem tworzymy jedną wielką rodzinę.

Premierowy orszak wyruszył bezpośrednio po mszy świętej, odprawionej w kościele p.w. św. Stanisława Kostki. Niemal godzinę później,  mijając po drodze cztery przystanki, uczestnicy ulicznych jasełek ponownie spotkali się na terenie plebanii. Jeżeli było coś dla ducha, to i musiało znaleźć się coś dla ciała. Wierni tej zasadzie organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Karolewie, zadbali więc o gorący posiłek, który serwowany był wszystkim gościom.

W piątek, 6 stycznia, Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami wielu miejscowości w Polsce. W naszym powiecie, kolorowe pochody zorganizowano też w Kętrzynie i Reszlu.

rm

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
2Komentarz
  • Janka
  • Dodano 8 stycznia 2017

  Tylko w Kętrzynie i Reszlu? Ojojjoj a Barciany? A Korsze? A Srokowo?

  Odpowiedz
  • Kazik
  • Dodano 8 stycznia 2017

  To ten ksiądz, który kiedyś mikrofony zajumał? Brawo on!

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *