Główna Barciany Mieszkańcy Barcian mogą poruszać się wyremontowaną ulicą Wiosenną. To kolejny efekt współpracy samorządów

Mieszkańcy Barcian mogą poruszać się wyremontowaną ulicą Wiosenną. To kolejny efekt współpracy samorządów

Mieszkańcy Barcian mogą poruszać się wyremontowaną ulicą Wiosenną. To kolejny efekt współpracy samorządów
0
19

Mieszkańcy Barcian korzystają z wyremontowanej ulicy Wiosennej. Oficjalne zakończenie tej inwestycji, z poświęceniem drogi i przecięciem symbolicznej wstęgi, odbyło się we wtorek, 20 lutego.

 

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, zarówno powiatowego, jak i gminnego oraz ksiądz Jacek Gonder, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Anny w Mołtajnach. Wszyscy podkreślali ogromne znaczenie tej i podobnych inwestycji, służących bezpieczeństwu i komfortowi mieszkańców.

– Cieszę się, że efekty współpracy powiatu z gminami są widoczne – powiedział Michał Krasiński, wicestarosta kętrzyński. – Zwłaszcza, że potrzeby remontu dróg są u nas bardzo duże i praktycznie nie ma dnia, żeby ktoś nie zgłaszał takiego problemu.

Wyremontowana droga prowadzi od drogi wojewódzkiej, obok zamku krzyżackiego, do jednego z największych zakładów pracy w gminie Barciany. Choćby z tego powodu jej gruntowny remont był niezwykle ważny.

– Jestem tu pierwszy raz i cieszę się, że mogę tu być, bo widać, że przy dobrej współpracy gmin z powiatem są tu robione naprawdę dobre rzeczy. – dodała Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg, wiceprezes zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która również uczestniczyła w otwarciu nowej drogi. – Gratuluję państwu starostów, zarówno Ryszarda Niedziółki, jak i jego zastępcy Michała Krasińskiego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 509 550,12 złotych. Po połowie złożyły się na to Powiat Kętrzyński i Gmina Barciany.

– Jesteśmy gotowi dofinansowywać takie przedsięwzięcia – zadeklarował Ryszard Kozyra, wójt gminy Barciany. – Chociaż nie jesteśmy gminą bogatą, bo niby skąd miałoby być to bogactwo?

Ulica Wiosenna w Barcianach to kolejny odcinek dróg powiatowych, wyremontowanych w ramach programu współpracy pomiędzy Powiatem Kętrzyńskim, a samorządami gminnymi. Realizacja jej przebudowy rozpoczęła się w roku 2016.

rm

 

Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(19)

 1. No już myślałem że będzie dzień bez propagandy.Ale nie.Redakcja daje radę. Brawo.Robert jak ty mnie zaimponowales.

 2. A może panie Redaktorze to bubel, którego nie warto chwalić, hmm? Konsultował się Pan w tym temacie chociaż z Radnym Rypiną?

 3. Ale na drogach i organizacji ruchu g…. się zna. Podobnie jak -sądząc po owocach- administratorzy kętrzyńskich dróg i oczywiście organ opiniujący -czyli mundralińska drogówka.

 4. Obok „zamku krzyżackiego” wiem,że forma własciwa jest, ale jak ktoś sie dopatrzy drugiego dna to może kazać użyć innych określeń.

 5. Byłem zaproszony na to niby otwarcie drogi. Po około 10 minutowym oczekiwaniu na organizatora odjechałem. Swoją drogą została przekroczona granica śmieszności. Uroczyste otwarcie drogi nastąpiło po 2 latach faktycznego zakończenia większej części drogi.

  1. Trzeba trochę pochwalić a nawet trzeba bo wielokroć kusiło mnie aby pocieszyć oko murami zamku to droga dla kolarzówki była wielką przeszkodą.Widok zamku ma cudowny wpływ na samopoczucie i ta cisza wokół niego.Oby to sie nie zmienilo,kiedy być może jakiś namiestnik NATO zorganizuje tam swoją siedzibę.

 6. I znów lansik Krasińskiego to już staje się żałosne a ta pani obok Michałka ,w szaliku to czasami nie Kamińska ? Pani Małgorzata Sobieska zu S…… gratuluje nam Starostów ? żeby wiedziała jak oni ludzi gnoją ? to by się nie odzywała .

 7. A gdzie się podział Ryszard Niedziółka , na narty pojechał ? Plac przed Starostwem sprzedał za 1 złotówkę i na narty .

 8. A czy będzie uroczyste otwarcie drzwi przed ostatnim wyjściem Michałka z urzędu ktorego nie ogarnia? Z chęcią przyjedziemy zobaczyć ten szczęśliwy dzień powiatowy.

 9. Wójt pyta – skąd wziąć pieniądze ? Niech przestanie brać to wygórowane wynagrodzenie i obrywki za delegacje i rady nadzorcze, to będzie kasa. Niech się weźmie do roboty i zacznie wspierać powstawanie miejsc pracy, a nie przyczyniać się ciągle do migracji ludzi z tej gminy.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *