Główna Wydarzenia Michał Krasiński: Niektórzy mówią już wprost o czyją „głowę” tu chodzi
32

Michał Krasiński: Niektórzy mówią już wprost o czyją „głowę” tu chodzi

Michał Krasiński: Niektórzy mówią już wprost o czyją „głowę” tu chodzi
0
32

Wyjaśnienie bieżących spraw budżetowych powiatu było tematem konferencji, która odbyła się w piątek, 28 lipca, w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie. To pokłosie wydarzeń z ostatniej sesji, podczas której większość radnych odrzuciła projekty uchwał dotyczących inwestycji – zwłaszcza drogowych.

 

– Wniosek o zdjęcie tych uchwał z porządku obrad został uzasadniony skargą Regionalnej Izby Obrachunkowej – powiedział Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński. – W oparciu o szczegółowe w tej sprawie informacje z RIO twierdzę jednak, że działania radnych z 24 lipca (wówczas odbył się wspomniana sesja – przyp.) są niemądre, a wręcz szkodliwe dla naszego powiatu.

Wicestarosta Michał Krasiński zaznaczył też, że sytuacja w radzie powiatu jest dynamiczna, po czym zapytał retorycznie: Ale czy o taką dynamikę tu chodzi? Krasiński dodał też, że jego zdaniem stosunek powiatowej „jedenastki” do działań instytucji wojewódzkich jest wybiórczy i traktowany pod konkretną potrzebę chwili.

– To bezceremonialna rozgrywka polityczna – powiedział wicestarosta. – Zresztą niektórzy radni mówią już wprost o czyją „głowę” tu chodzi. To preludium do najbliższej kampanii wyborczej.

Na pytania dziennikarzy Ryszard Niedziółka oznajmił, że istnieją inne możliwości aby chociaż część z zaplanowanych inwestycji została zrealizowana w mniejszym zakresie. Starosta nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów, gdyż jak zaznaczył: „zdarzało się już w tej kadencji tak, że nasze pomysły były w różnych miejscach skutecznie blokowane”.

rm

 

Zdjęcie: Starostowie zwołali konferencję w celu wyjaśnienia sytuacji budżetowej powiatu. Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(32)

 1. Napięcie to buduje redaktor. A ile starostwo płaci tygodnikowi za zamieszczanie ogłoszeń w tym świerszczyku ?

 2. ” Starosta nie chciał zdradzić żadnych szczegółów” ! dobre .ON NIE WIE NAWET W OGÓLNYCH ZARYSACH O CO CHODZI A WY GO PYTACIE OSZCZEGÓŁY . Rysiu nie kompromituj się tymi konferencjami jak nic nie masz do powiedzenia !!! wstyd!

 3. Tak. Mój pogląd na sytuację jest od początku jasny. Kilkakrotnie zadawałem panu staroście pytanie: Jak zamierza kierować sprawami powiatu mając przeciwko sobie zdecydowaną większość w radzie powiatu? Nigdy nie otrzymałem odpowiedzi a odpowiedź jest prosta: Nie można. Większość jest zdecydowana ale nie na tyle duża aby skutecznie odwołać starostę. Ja nie podpisałem się pod ostatnim wnioskiem o odwołanie ponieważ sądziłem, że pan Niedziółka skorzysta z okazji i postąpi honorowo rezygnując z funkcji. Co to za pełnienie funkcji starosty będąc zakładnikiem jednego radnego, którego pozyskano za synekurę w PUP. Tak więc konkludując: Przyczyną obecnej, niedobrej sytuacji w radzie powiatu jest pan Niedziółka i gdyby tak naprawdę zależało mu dobru powiatu to by po prostu zrezygnował. Większość w radzie, ma tylu dobrych kandydatów, że wybór nowego starosty nie stanowiłby problemu. I jeszcze jedno proszę nie utożsamiać mnie z 11 stką. Ja w radzie jestem osobnym bytem.

   1. Jeżeli chodzi o odsunięcie Niedziółki z urzędu jestem całkowicie z nimi. W niektórych innych sprawach mam inny pogląd. Stąd mój „osobny byt”. Nadchodzące wybory w ogóle mnie nie interesują.

 4. hhhahha sytuacja w radzie powiatu jest dynamiczna? raczej od ponad roku patowa!!! o czyja glowe ale probuje sie wybielac, hahhha niewinny niczemu

 5. HJM Przyczyna niedobre sytuacji w powiecie jesteście Wy, tzw jedenastka. Torpedujecie wszystkie inicjatywy w imię niezrozumiałych dla przeciętnego mieszkańca powiapowiatu swoich racji. Zacietrzewienie? Zemsta? Energię jaką macie odwołując po raz kolejny starostę i utracajac kolejne inwestycje lepiej wykorzystanie na budowanie a nie destrukcję. Czym pochwalicie się wyborcom ubiegający się o reelekcję za rok?

 6. Jakie inicjatywy? Remonty dróg? Nie kpij sobie. To wasz zafajdany obowiązek, a nie inicjatywa. W pizdu was posłać razem z tą ósemką i jedenastką i Hećmanem.

  1. Jakich Was? Wyrażam swoją opinię, opinię mieszkanki powiatu i obserwatorki tego, co się dzieje. Źle się dzieje jeśli jedynym działanie, którym mogą wykazać się radni tzw. jedenastki jest veto. Nie po to zostali wybrani i nie za to biorą niemałe pieniądze.

   1. Dobrze napisał. Na kętrzyńskich portalach generalnie tylko przydupasy albo Hermana albo Popierdółki szaleją. zwykły obywatel taki jak ja zajrzy tu na pół godzinki raz na miesiąc i tyle. Czasu brak, bo trzeba pracować. A te nieroby na stołkach po dobrej zmianie pasą tylko dupy pączkami przez całe dnie i na necie siedzą. A mi jest bez różnicy która gnida mnie okrada żrąc pączki za moje podatki.

    1. Racja Kamilu. Prosto z mostu i otwartym tekstem. Mnie też wk..wia ten cały burdel i te ich przepychanki. Zwykłego człowieka mają w d….

  1. Popłakałam się ze śmiechu. Bardzo dobre. Autor wyjątkowo utalentowany a przy tym obeznany w temacie.

  2. Sadzę, że to naśladownictwo 12 tekstów oraz prologu (epilogu?) Anymona, które były zamieszczane w komentarzach pod koniec 2016 i na początku 2017 r. Obejmują wydarzenia od 7 września 2016 r. do 16 listopada 2016 r. Całość jest zgromadzona na stronie: Kętrzyn bez cenzury / Publikacje / Satyra. Szkoda, że Anymon przestał pisać (podobno wyjechał i pracuje poza Kętrzynem). Kto chce niech porówna i oceni.

 7. Fotografia przedstawia wszystko. Starosta zaklopotany chciałby ale … a Vicek buja w obłokach. IDEALNE UJĘCIE.

 8. http://bezcenzury.ketrzyn.pl/
  Zapłacili za dużo, żądają zwrotu pieniędzy.
  Mieszkańcy budynku, przy ul. Różanej w Kętrzynie, należącego do Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”, nie zgadzają się na dotychczasowe niesprawiedliwe rozliczanie opłat za ciepło i 30 maja złożyli pismo do zarządu spółdzielni.
  Dlaczego Prezes Spółdzielni Arkadiusz K. podjął taką decyzję?
  Dlaczego, jak twierdzą spółdzielcy, oszukiwał(?) ich na ogrzewaniu? Czy dlatego, że bał się o ich reakcję na walnym zgromadzeniu? Bał się, że nie udzielą mu absolutorium i go odwołają ze stanowiska?
  cdn.

  1. Nie prawda! Dają wodę ale tylko w dni nieparzyste. W ostatnim tygodniu dali wodę w poniedziałek, środę i piątek. 🙂 zgodnie z kodeksem pracy powinni dawać zawsze kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 25 st.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *