Główna Kętrzyn Miasto Kętrzyn łamie prawo?
42

Miasto Kętrzyn łamie prawo?

Miasto Kętrzyn łamie prawo?
0
42

Wszystko wskazuje na to, że Miasto Kętrzyn niezgodnie z prawem pobierało dotąd opłaty za korzystanie z przystanków autobusowych. Jeżeli przypuszczenia potwierdzą się, miejską kasę może zasypać lawina wniosków o zwrot nienależnie pobranych pieniędzy!

 

(…) Już w trakcie sesji o zdjęcie uchwały „przystankowej” z porządku obrad zawnioskowała Stefania Siewruk-Welens. Jak poinformowała radna, przystanki znajdujące się przy drogach powiatowych na terenie Kętrzyna są objęte regulacjami rady miasta. Dalej o wyjaśnienie sprawy poprosiła jednak Dariusza Popławskiego.

– Zarządzającym lub właścicielem przystanków jest Gmina Miejska Kętrzyn – zakomunikował powiatowy radny, na co dzień pracownik Urzędu Miasta Kętrzyn.

Pewność radnego zakłócił jednak Ryszard Niedziółka. Starosta zakomunikował, że radni miejscy owszem, podjęli taką uchwałę, ale wszystko wskazuje na to, że zrobili to w niewłaściwy sposób.

– Ja wiem, że pan ma swoje określone poglądy, ale to, o czym pan mówi, jest niezgodne z prawem – odpowiedział radnemu Ryszard Niedziółka.

Dalej głos zabrał Marcin Kołtonowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kętrzynie. Wyjaśnił radnym, że zarządcą lub właścicielem samych wiat przystankowych może być Miasto, ale już właścicielem punktów przystankowych, za które można pobierać opłaty, są w zależności od kategorii dróg, przy których się znajdują, Powiat lub Województwo…

 

Cały artykuł w najnowszym wydaniu gazety: tk-logo

Komentarze(42)

 1. Jeden mądry a drugi jeszcze mądrzejszy. Co wynika z tej informacji dla pasażera ? nic. Przekazać drogi Powiatowe na terenie Miasta pod Zarząd Miasta i będzie jeden gospodarz , bo zaraz wyjdzie problem Gniazd śmieciowych w pasie dróg powiatowych w mieście . Panie Niedziółka to mieszkańcy Miasta wybrali Pana na Radnego Powiatowego widzę , że Pan zapomniał o tym i robi wszystko przeciw swoim wyborcom . Była propozycja Burmistrza o przejęcie dróg powiatowych na terenie miasta i co ?, i nic . Wcześniej dokończyć ul. Budowlaną i co ? i nic , udaje Pan Panie Starosto , że nie ma tematu.

  1. Pleciesz bzdury i odwracasz kora ogonem . Bezprawie to bezprawie i ludzie zapłacili bezprawnie do miasta, czyli do twojego guru . W Budowlanej to kto ma interes ?? Żona czy konkubina ? A może szwagier ?? W końcu ktoś w tym mieście robi poządki

   1. Stefan , jest znak ? w tytule , to są przypuszczenia , a Ty już wydałaś wyrok , czytaj artykuł ze zrozumieniem chyba ,że jesteś z PIS-u.

  2. Pasażer ma rację, chociaż do problemu doprowadziła ignorancka postawa miasta i burmistrza. Starosta zamiast rozwiązać problem na swoim poziomie ucieszył się że może dowalić Hećmanowi, nie zauważając że największe kuku zrobi pasażerom. Burdel wynikający z podziału władzy i odpowiedzialności za przystanki w miastach innych niż miasta na prawach powiatu niebawem odbije się jeszcze większą czkawką. Zacznę od tego, że trzeba być regularnym kretynem do potęgi n, żeby wpuścić na miasto PKS i Busiarzy. Przystanki na terenie miasta powinny obsługiwać tylko komunikację miejską, a wszystko co nazywa się Veolia, Arriva, Kazio Transport nie powinno mieć nawet prawa zwolnić przy takim przystanku. Ale do tego trzeba dobrego planu transportowego, którego nikt w tym grajdole zrobić nie potrafi. Nieudolność Hećmanów, Niedziółek i innych spółek doprowadziła dzisiaj do blokowania przystanków przez autobusy i busy regionalne, których kierowcy przez kilka minut sprzedają bilety. To powoduje jeszcze większe opóźnienia w kursowaniu ZKM i jeszcze większy odwrót od transportu zbiorowego na rzecz indywidualnego. A miasto już stoi w jednym wielkim śmierdzącym korku. Brawo Hećman, brawo Niedziółka, brawo cała reszta pomniejszych ignorantów na stołkach obsadzonych po znajomościach.

   1. Panie N (iemądry…?)stary komuch wylazł z pana…”PKS” i różni Busiarze stając na tych przystankach ułatwiają życie innym ludziom (głównie tym spoza Ketrzyna, ale w Kętrzynie uczącym się , czy pracującym)…to tylko te komuchy wszystko robili, aby każdemu utrudnić życie…obecnie potomkowie stalinowców, ci z PO-Pis (i mniejsze przy.upasy) generalnie wracają do tamtych złych „rozwiązań”…

    1. Głupiś. Tzw. dzika konkurencja niszczy transport publiczny, a w ostatecznym rozrachunku busiarze wycofują się z nierentownych tras odcinając od komunikacji wiele miejscowości. I to jest model postsowiecki bazujący na „marszrutkach” tak popularnych w Rosji na Ukrainie, oraz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, a ostatnio coraz częściej w Warmińsko-Mazurskim. W cywilizowanych krajach europejskich (na zachód od Odry i południe od Sudetów) busiarstwo nie istnieje. Możesz się przekonać, że istnieje natomiast dobrze działający transport publiczny – niekoniecznie państwowy czy samorządowy (o ile rozumiesz pojęcie transport publiczny).

   1. Nie. To głos racjonalny. Plemienny spór klanu powiatowego z miejskim jest bez znaczenia skoro i jedni i drudzy działają bardzo podobnie. Wybór między dżumą a cholerą? Nie, dziękuję. Nie skorzystam.

 2. Stefan , ludzie i tak by zapłacili ,do miasta czy do powiatu lub województwa , im to obojętne.
  Pieniądze zapłacone do Miasta zostaną w Kętrzynie a do Powiatu to pójdą do Reszla a do woj. to nie wiadomo gdzie.

 3. Argumenty są takie , ze twój guru stosuje od lat bandyckie metody w tym mieście . I wreszcie ktoś mu się postawił i o to jest ta cała wojna – o interesy które w jego imieniu i jego pomocy i jego udziale robią żona , konkubina, szwagier i licho wie kto jeszcze !! Ale przyszła kryska na hecbruka

  1. Niemal wszyscy w tym mieście grabią do siebie. Podział sceny politycznej jak dla mnie jest prosty. Rypina kontra cała reszta szkodników.

   1. panie N…ten Rypina, to może jest z PiS-u…Posłuszni izraela Słudzy…?…czy może jest POP-em…Pełniący Obowiązki Polaka…?

    1. Niech się nawet nazywa złodziejem, byleby tylko nie kradł – znasz takie? No więc powiewa mi gdzie należy. Interesuje mnie jego podejście do miasta i spraw mieszkańców. Mamy więc Rypinę vs. całą resztę ludzi wyrządzających intenconalnie lub swoją niekompetencją temu miastu głęboką szkodę. Wybór jest prosty.

     1. panie N…a może zamiast obcoplemiennego złodzieja (co nie kradnie…hihihi), to lepiej wreszcie do władzy wybierać etnicznych Polaków…tak jak np. w Izraelu…tam Izrael i władza jest wyłącznie dla żydów…

     2. Zgadzam się w pełni z Panem M. Dla mnie też najważniejsze jest podejście Rypiny do miasta i spraw mieszkańców. To go faktycznei odróżnia od całej reszty.

 4. Qwerty , już wydałeś wyrok na mojego guru a nie wiesz kto nim jest ,domyślam się , że w twoim mniemaniu to Burmistrz .Wyrok to będzie przy urnach na jesieni ale Pan Panie Qwerty pewnie już wiesz że wybory będą sfałszowane . Dobra zmiana czuwa żeby było jak trzeba , ot doczekaliśmy demokracji jak w 1947 r.

  1. A co może bez fałszerstwa te 5 tysi zdobył ?? Zobaczymy jaki będzie wynik z prEzroczystymi urnami hahaha tylko żona , konkubina i szwagier zagłosują hahaha

 5. Na terenie miasta jest też ziemia żydowska niech się dowiedzą ze opłaty miasto przytula. Oj będzie się działo….. ze przez tyle lat nikt nie postanowił aby ten burdel samorządowy wyprostować aby wszystko co w granicach miasta było miejskie?

  1. no jakiś czas temu żydzi podobno procesowali się z miastem o kamienicę, która jest koło zburzonej synagogi przy ul. Powstańców Warszaw…a w której mieszkał rabin…no i na żydowskim cmentarzu była miejska zajednia autobusowa, to może i za to żydkom miasto będzie musiało płaci…

 6. Wszystko jak należy spiane jest już dawno, czyje co je,tylko to kwestja czasu aż z biblotek i archwów ujrzy świało dzienne.Na ten temat Pani Marion Donchoff pisała pracę doktorską na uniwersytecie w Szwajcarii.

 7. Nie wiem czy to ważne ale słyszeliście Państwo że ” Komunalnik ” wypowiada umowy na wywóz śmieci ? . Jak ktoś ma za mało śmieci to niech je zjada bo komunalnik nie będzie wywoził ale też nie omieszkał powiadomić Straż Miejską może oni teraz będą się tym zajmować ?
  Wróbelki ćwierkają , że to zapowiedź podwyżek a to znaczy brak pieniążków ,przeinwestowanie,radosna twórczość rządzących tym miastem.Tak się zastanawiam jak to blondynka ” przed wyborami odważna decyzja czy nóż na gardle ? i gdzie będą następne podwyżki ?

  1. Laluniu…słyszałaś, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele…nie Komunalnik, a gmina Kętrzyn wypowiedziała Komunalnikowi wywóz śmieci z terenu swojej gminy…

 8. To ja mam pytanie, bo ani artykul, ani Wasze komentarze nie wyjasniaja- kto placi za korzystanie z przystanków. Tylko komu- prawnie czy bezprawnie. No wiec kto placi?

 9. Burdel wynikający z podziału władzy i odpowiedzialności za przystanki w miastach innych niż miasta na prawach powiatu niebawem odbije się jeszcze większą czkawką. Trzeba być kretynem do potęgi n, żeby wpuścić na miasto PKS i Busiarzy. Przystanki na terenie miasta powinny obsługiwać tylko komunikację miejską. Nieudolność Hećmanów, Niedziółek i innych spółek doprowadza do blokowania przystanków przez autobusy i busy regionalne, których kierowcy przez kilka minut sprzedają bilety. To powoduje jeszcze większe opóźnienia w kursowaniu ZKM i jeszcze większy odwrót od transportu zbiorowego na rzecz indywidualnego. A miasto już stoi w jednym wielkim śmierdzącym korku. Brawo Hećman, brawo Niedziółka, brawo cała reszta ignorantów.

  1. Plac zabaw ważniejszy jest od tematu komunikacji miasta Kętrzyna.Ważne,że za 3 miesiące ponalepiane będą banery na przystankach „Dobrego Gospodarza”

 10. Pozwolenia na wykonywanie linii wydaje starostwo. Tak więc zanim zaczniecie rzucać łajnem, to uważajcie żebyście sobie łapek nie pobrudzili. Do wniosku powinien być załączony rozkład jazdy i zasady korzystania z przystanków. Wydając zgodę przyklepaliście to.

 11. Jak poczytałem to żal mnie zalewa temat jest jeden tak a tu kłótnie w i pieprzenie na inne tematy ogarnijcie sie , tu nie warzne jest kto z po czy z pisu jebać polityke i partie tu chodzi o nasze wspulne dobro jako kętrzynian a nie pieprzenie i kłutnie ogarnijcie się bo zachowujecie się jak tałataństwo a nie jak kętrzynianin

  1. Ważne tematy zależą od polityki. Burmistrzem będzie Hećman to będzie taki burdel jak jest od 15 lat. Będzie Rypina – jest szansa na poprawę.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *