Główna Wydarzenia Lasy Państwowe odmieniają Gierłoż: Wilczy Szlak nową atrakcją Wilczego Szańca
7

Lasy Państwowe odmieniają Gierłoż: Wilczy Szlak nową atrakcją Wilczego Szańca

Lasy Państwowe odmieniają Gierłoż: Wilczy Szlak nową atrakcją Wilczego Szańca
0
7

Są już pierwsze efekty ponownego przejęcia przez Lasy Państwowe byłej kwatery Hitlera w Gierłoży. W czwartek, 6 lipca, właśnie wśród ruin bunkrów został zaprezentowany pierwszy etap Wielkiego Szlaku Leśnego, pod nazwą Wilczy Szlak.

 

Wielki Szlak Leśny to kompleksowa oferta turystyczna, która pozwoli odwiedzającym lasy skorzystać z gotowych scenariuszy wycieczek, w które zostanie „wpleciona” infrastruktura edukacyjna i turystyczna Lasów. Pierwszy etap Wielkiego Szlaku Leśnego zostanie udostępniony pod nazwą Wilczy Szlak.

– Będzie to trasa tematyczna, łącząca wybrane obiekty według klucza. Na wilczym szlaku wyznaczono osiem obiektów nawiązujących do wilka – wyjaśnia Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo, które sprawuje bezpośrednią opiekę nad Wilczym Szańcem.

Wielki Szlak Leśny, w którym ujęto las i pozostałości bunkrów w Gierłoży, to kompleksowa oferta turystyczna Lasów Państwowych z uwzględnieniem szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, obiektów dziedzictwa kulturowego w połączeniu z usługami noclegowymi i gastronomicznymi. Oficjalne otwarcie szlaku nastąpi w piątek, 7 lipca.

rm

Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(7)

  1. A może by zadbać o wizerunek Czernik? Aby dojechać do Gierłoży trzeba „podziwiać” brzydotę tej wsi. Może sołtys i mieszkańcy a może wójt pomyślałby o zmianie wizerunku

  2. Jechałem drogą,która niespodziewanie zmienia się w szuter a następnie w coś co trudno określić,bo rowerem górskim nie sposób przejechać.Ta droga to Różanka-Czerniki.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *