Główna Informacje Kultura, sport oraz inwestycje. Powiat będzie współpracował z rosyjskim Prawdinskiem
14

Kultura, sport oraz inwestycje. Powiat będzie współpracował z rosyjskim Prawdinskiem

Kultura, sport oraz inwestycje. Powiat będzie współpracował z rosyjskim Prawdinskiem
0
14

Współpraca jednoczy i daje większe możliwości do tworzenia projektów nie tylko na skalę krajową – tak śmiało można podsumować wizytę delegacji z Prawdinskiego Okręgu Miejskiego w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie. Celem wizyty było podpisanie planu współpracy na rok 2018.

 

Tematem rozmów starosty Ryszarda Niedziółki, wicestarosty Michała Krasińskiego, mera Władimira Bakalina oraz przedstawicieli strony rosyjskiej – Vladimira Minasyana i Natalii Savelieva był plan współpracy obu regionów. Omawiano możliwości wspólnych działań w zakresie kultury, sportu, a także inwestycji.

Pierwszym wspólnym wydarzeniem organizowanym przez Powiat Kętrzyński i Prawdinsk będzie 15 Międzynarodowa Akcja „Dni Ziemi”, zaplanowana na 14 kwietnia. Następnie odbędzie się 15 Festiwal Ekologiczny „Czysty Powiat” (9 czerwca w Srokowie). Poza tymi dwoma wydarzeniami plan współpracy Powiatu Kętrzyńskiego z Prawdinskim Okręgiem Miejskim wygląda imponująco. O nadchodzących wydarzeniach będziemy informować i zapraszać Państwa na bieżąco.

Źródło: Powiat Kętrzyński

 

Fot. Paulina Wasilewska

Komentarze(14)

 1. Panie starosto mniemam,że ośrodek Przystań nad jeziorami włodarz miasta użyczy zaproszonym gościom z Rosji.Wiem,że Pan burmistrz wszystko zrobi aby tak atrakcyjny akcent ukazać zaproszonym Gościom.

 2. Dni Ziemi to nie wasz pomysł a krajowa impreza. Czysty Powiat to kontynuacją poprzedników. Obie imprezy mają już 15 lat. Wicestarosta przy pierwszej edycji chodzac do sredniej szkole mogl w lesie zbierac papierki w ramach akcjo czusty powiat a dzis potrafi tylko kontynuować stare imprezy swoich poprzednikow i nie majac pomyslu na nowe? Najlepiej podpiszmy umowe, zrobi sie z tego wydarzenie a reszte komuś się każe wymyślić. Jak nie wyjdzie to sie go …. Jakie to proste. Tak bardzo chce być burmistrzuniem huraaa

 3. Akcja czysty powiat i dni ziemi to w ramach kultury, sportu czy inwestycji? Rada Powiatu powinna zweryfikować takie wirtualne bez pomysłu plany w które wkleja się cokolwiek aby było.

 4. Chcecie rozwoju i współpracy? To przywróćcie mały ruch graniczny. Ludziom będzie się żyło lepiej.
  Na nic te wasze pseudoporozumienia o wszystkim i o niczym. Tracicie czas i pieniądze.

 5. – Kiedyż te głupki ministry z Warszawki, obecnie pod przykrywką PiS,
  zorientują się że
  aby w Kraju było lepiej to
  Jednolity-Plik-Kontrolny należy „wszczepić” tym co wydają pieniądze
  (budżetu! pieniądze!)
  a nie tym co je zarabiają
  No, kiedy?!…

  „Obie imprezy mają już piętnaście lat”
  dotyczą młodzieży czyli nastolatków
  więc pierwsi „absolwenci” mają już po 20-30 lat
  i głęboko wchłonęli eko-edukacje
  mamy na to dowody
  w leśnych zakątkach
  leżą nie tylko pety, flaszki, tampony, kondony…
  leżą także pampersy!
  vot sukcies naszich diemokraticzieskich gierojev
  – miezhdunarodnyj sukcies…
  ech vy…!
  Bogumił Kowszuk

 6. Tu mowa jest o lokalnych pomyslodawcach robiących show z faktu spotkania pod wezwaniem „nu dawaj pogawarim, uwidim” Pomyslu brak ale pogadamy pokazemy ze cos robimy zachęcimy resztę się wymyśli.

 7. ” Czysty Powiat ” jak znam życie to przygotuje Nadleśnictwo Srokowo i Myśliwi a Starostwo odtrąbi wielki sukces

  1. Ma jeszcze pieniądze z budżetu Starostwa na reklamówki gazetowe typu
   ” Wieści z Powiatu ” i za płatne duże ogłoszenia media też lansują Starostów ponad miarę – tak się bawią Starosty i trzepią kasę a co z ul. Budowlaną ?
   100 m remontu ulicy to tak ubiorą , obfotografują ( namiocik postawią ) i odtrąbią jak by co najmniej 100 kilometrów trasy wybudowano w powiecie tak jak na Mazowszu czy w lubelskim

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *