Główna Wydarzenia Kto będzie wójtem, a kto burmistrzem? Internauci już wskazali
29

Kto będzie wójtem, a kto burmistrzem? Internauci już wskazali

Kto będzie wójtem, a kto burmistrzem? Internauci już wskazali
0
29

Paweł Bobrowski, zdaniem internautów, ma największe szanse na reelekcję w najbliższych wyborach samorządowych ze wszystkich wójtów i burmistrzów powiatu kętrzyńskiego. W sondzie przeprowadzonej na naszym portalu wójt gminy Kętrzyn uzyskał 35 procent głosów.

 

Najbliższe wybory samorządowe odbędą się pomiędzy 17 października, a 9 listopada. O dokładnej dacie zadecyduje premier. My jednak już niemal rok przed wyborami rozpoczęliśmy sondowanie szans obecnych wójtów i burmistrzów naszego powiatu. Jak się okazało, największe ma właśnie Paweł Bobrowski.

Co ciekawe, zaledwie drugie miejsce w sondzie zajął Krzysztof Hećman, z którego częstych wypowiedzi można wywnioskować, że czuje się on pewnym kandydatem do następnej kadencji urzędowania na stanowisku burmistrza Kętrzyna. Pierwszą trójkę zamyka Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz (12 procent głosów), a tuż za nim głosujący wskazali Marka Janiszewskiego, burmistrza Reszla. Na szarym końcu klasyfikacji uplasowali się Ryszard Kozyra i Franciszek Andruszkiewicz. Wójtowie gmin Barciany i Srokowo uzyskali odpowiednio po 8 i 7 procent głosów.

red

 

Zdjęcie: Zdaniem największej liczby uczestników sondy, Paweł Bobrowski będzie miał jesienią powody do otwierania szampana. Fot. Robert Majchrzak/Archiwum

Komentarze(29)

 1. Najlepszy wójt? Przecież on nawet tematem śmieci nie potrafi się zająć. Ile jeszcze przetargów związanych z tym tematem wystawi?

   1. Adamie rozejrzyj się poza wlasnym podworkiem. Czy to w mieście Ketrzyn, czy to w Gminue, czy np. w sąsiednim Giżycku, czy gdziekolwiek indziej przy śmietnikach jest wysypisko, które ludzie sami robią. Gdyby segregowali odpady tak jak należy, to i dwie śmieciarki byloby za dużo.

    1. Były gniazda zapewnione przez komunalnik, nie było problemu ze śmieciami. Wójt wymyślił segregację odpadów w workach, śmieciarki nie wyrabiają się z odbiorem w ustalonym terminie i zwierzaki robią swoje. Ciągają wszystkie śmieci po całej wsi.

     1. Przy tych gniazdach działo się dokladnie to samo, albo i lepiej. Naprawdę należy zacząć od źródła. To pewnie trochę potrwa, ale i tak musimy się w końcu nauczyć segregowac odpady. Teraz przynajmniej każdy za swoje jest odpowiedzialny. W tych gniazdach to zawsze był groch z kapustą. Jeden poodzielal, drugi nie, a na koniec jeszcze wszystko razem do jednej śmieciarki.

     2. Każdy odpowiada za swoje ? We wspólnych kontenerach na popiół znajdziesz wszystko poza popiołem. Śmieciarki nie wyrabiają się z terminowym odbiorem i wszystko lądują jak leci zresztą za przyzwoleniem pana wójta, który sam przyznał na zebraniu że nie nadążają z odbieraniem odpadów.

     3. A w gniazdach to było inaczej??? W każdym pojemniku było wszystko, nie tylko w tym na popiół. Nadal nie rozumiesz w czym tkwi problem. Nie od razu Kraków zbudowano…

     4. To się najpierw organizuje zaplecze i dopiero zabiera za robotę. Jak nie miał mozliwosci, to mógł korzystać z usług komunalnika. Ile do tej pory dopłacił do tego ,,biznesu”?

     5. Jeśli mnie pamięć nie myli to Komunalnik najpierw nie wystartowal w przetargu i trzeba było właśnie zaopatrzenie chociazby w postaci pojemników zorganizować, wydać kasę itd., po czym Komunalnik raptem do następnego przetargu przystąpił. Bo w tym mieście nawet śmieci są polityczne… Umiesz liczyć, licz na siebie-stara prawda. Niech gminę obsługuje gminna spółka. Nauczą się.

 2. Te sondaże są diabła warte. Po pierwsze Bobrowski ma sporą rodzinę i ci młodzi członkowie pstrykają bez opamiętania. Po drugie to wszystko zależy od kontrkandydata. Na przykład jeżeli do wyborów zgłosi się pani Roszig to Bobrowski będzie mógł oglądać jej plecy i to z bardzo daleka. Różnica klas.

  1. Haha☺ bardzo zabawne. O to, co reprezentuje sobą ta pani wystarczy zapytać we wsi, w której mieszka… Zresztą jej reputacja znana jest nie tylko tam… O takiej klasie mówisz??? A co do głosowania, to z jednego IP można było oddać jeden głos. Tyle w temacie. Wójta mamy dobrego i niech tak zostanie.

 3. reszta się nie nadaje , reszta niech weźmie działki na wiosnę i uprawia warzywa lepszy pożytek z nich będzie

 4. cyt.: „Co ciekawe, zaledwie drugie miejsce ” . Po co te kąśliwości i osobiste animozje redaktora? Gdyby było szóste miejsce to, byłoby zaledwie. Drugie miejsce to bardzo dobre, wysokie miejsce.

 5. A ja na trzeciego Ryszarda Niedziółkę aby zniknął z polityki samorządowej.
  Mimo ,że Ryśki to fajne chłopaki , ale niestety jeden nam się nie udał.

 6. Pana Wójta mieszkańcy gminy nie bardzo obchodzą, np. o remont drogi i jej oświetlenie w Pożarkach nie można się doprosić, za mały elektorat..?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *