Główna Wydarzenia Ksiądz-pedofil skazany! Dostał dwa lata do odsiadki i kary dodatkowe
10

Ksiądz-pedofil skazany! Dostał dwa lata do odsiadki i kary dodatkowe

Ksiądz-pedofil skazany! Dostał dwa lata do odsiadki i kary dodatkowe
0
10

 Dwa lata odsiadki wyznaczył Sąd Rejonowy w Kętrzynie księdzu Jarosławowi M. Wyrok zapadł w poniedziałek, 2 października i nie jest prawomocny.

 

Zarzuty postawione księdzu dotyczą okresu jego pracy m.in. w parafii rzymskokatolickiej w Garbnie. Sąd uznał, że Jarosław M. dopuścił się molestowania kilku dziewczynek poniżej 15. roku życia. 50-letni kapłan miał je dotykać w intymne miejsca i „uczyć się kąpać”.

Oprócz kary więzienia skazany otrzymał również 5-letni zakaz przebywania w miejscach związanych z edukacją i wychowywaniem małoletnich (osób do 18. roku życia), zakaz kontaktowania się z czterema pokrzywdzonymi i pokrycie części kosztów procesu.

Z licznych oskarżeń stawianych księdzu, dwa uległy już przedawnieniu, a w trzech przypadkach został on uniewinniony.

rm

 

Fot. Paweł Kicowski/Archiwum

Komentarze(10)

  1. W latach 1997 – 2000 ksiądz był proboszczem w Bażynach i tam też ,molestował dziewczynki, dziś dorosłe kobiety, To to przestępstwo uległo przedawnieniu. Nie ma lipy w artykule. A ukarany został za czyny wobec małoletnich w Garbnie.

  2. Z czterema pokrzywdzonymi? Przecież miało ich być kilkanaście. A jeśli dwa oskarżenia uległy przedawnieniu to dlaczego sąd je rozpatrywał zamiast umorzyć? Tu się nic kupy nie trzyma. I od kiedy osobę bez prawomocnego wyroku można nazywać pedofilem? Ktoś kto nie ma prawomocnego wyroku jest uważany za niewinnego, panie redaktorze.

  3. Nareszcie Ziobro zrobil porzadek.Jestem osoba wierzaca i ze smutkiem obserwuje to co sie dzieje w naszym kosciele.Puste lawki mowia za siebie .Szkoda ,ze ksieza sie pogubili i nie pracuja z biednymi lecz sluza politykom. Bycie postrzeganym jako celebryta nie jest w tym przypadku wlasciwe. Ksiadz powinien od polityki i politykow o kontrowersyjnej moralnosci trzymac sie z daleka.Uczestniczenie ramie w ramie z WLADZA w roznych imprezkach sluzy dobrze wylacznie wladzy.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *