Główna Barciany Kontrowersyjne plany wójta Barcian. „Sam stąd wyjedzie, a nam zostawi smród i szczury!”
14

Kontrowersyjne plany wójta Barcian. „Sam stąd wyjedzie, a nam zostawi smród i szczury!”

Kontrowersyjne plany wójta Barcian. „Sam stąd wyjedzie, a nam zostawi smród i szczury!”
0
14

Gmina Barciany poinformowała o rozpoczęciu „szerokich konsultacji społecznych” w sprawie budowy placówki straży granicznej i punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Kontrowersje wzbudza ta druga inwestycja, a mieszkańcy mówią wprost: – Nie chcemy pod swoimi oknami wysypiska śmieci!

 

Mieszkańcom Barcian trudno się dziwić. W przeszłości dostali już jeden „śmierdzący prezent” od swojego wójta – oczyszczalnię ścieków w samym środku miejscowości. Ludzie nie chcą powtórki i dodatkowych uciążliwości.

– Odnosimy wrażenie, że wójt myśli tylko o sobie – nie kryją złości mieszkańcy Barcian. – Najprawdopodobniej sam wyjedzie stąd na emeryturę gdzieś pod Mikołajki, a nam zostawi smród i szczury!

Według planów Gminy, punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych ma powstać przy ul. Warmińskiej, przy wyjeździe w kierunku Mołtajn. Inwestycja ma kosztować około 1,8 miliona złotych. Spotkanie konsultacyjne w tej sprawie odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia, w hali sportowej w Barcianach.

rm

 

A tak o konsultacjach informuje Gmina Barciany:

 

Zdjęcie główne jest ilustracją do tekstu. Fot. Redakcja

Komentarze(14)

 1. pan redaktor czuje w gminie piniondz
  Rycha po czerwonej twarzy bijąc
  pewnie ma już kandydata
  żeby kasę ciągnąć cztery lata

 2. Z zapisów ustawowych wynika wprost, że każdy kto produkuje odpady powinien je segregować „u źródła” – czyli tam gdzie one powstają. To inwestycja nietrafiona jak większość, które powstały za rządów Kozyry.

 3. W sumie dobry pomysł jak będzie sortownia to jeszcze spoko. Gorzej z patologia Urzędem z Korsz która wyprawia,żeby nie zrobić też selekcji odpadów.Jeszcze zdzierają nasi pieniądze że sortowane odpady a to idzie wszystko na raz. Nasza gmina Korsze dzieli się kasą prawdopodobnie z WIKOMEM który WIKOM odbiera te odpady u nas.WIKOM to prawidłowo powinien sam faktury wystawiać a nie urząd. Szlak mnie trafia że z urzędu gminy opłaty przychodzą i dużo płace. Jak PGK z Kętrzyna przyjeżdżało odpady odbierać kilka lat wstecz płaciłem o połowe taniej 180zł za cały rok. Teraz Rocznie płace za 3 osoby. Kwota 450 zł ŁĄCZNIE ZA ROK to jest chore. I za co jak mało śmieci wyrzucam.

 4. Bo to nie chodzi o mieszkańców, tylko o to żeby utworzyć znowu spółkę i kasę trzepać z rad nadzorczych lub innych obrywków. Hećman w Barcianach -Kozyra w Ketrzynie, Jarosik u nas – nasz u niego, oni od nas a nasz od nich itd, itd. Dosyć już tych układów – układzików. Minęły dwie kadencje WON ! Radny-bezradny, wójt-,niewójt, burmistrz-nieburmistrz, WON !

 5. Według planów Gminy, punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, który ma powstać przy ul. Warmińskiej jest mówiąc delikatnie niefortunne. Na uciążliwości bezpośrednio narażony zostanie zakład Pana Tytmana oraz mieszkańcy ulicy Warmińskiej i Nowej. Również konfiguracja terenu budzi pewne zastrzeżenia, ponieważ w bardzo bliskiej odległości znajduje się droga powiatowa i ciek wodny. Należy wszelkimi prawnymi środkami zablokować ten pomysł.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *