Główna Reszel Koniec „Helpera” w Reszlu. Agent Tomek pod osłoną nocy wywiózł meble i sprzęt!

Koniec „Helpera” w Reszlu. Agent Tomek pod osłoną nocy wywiózł meble i sprzęt!

Koniec „Helpera” w Reszlu. Agent Tomek pod osłoną nocy wywiózł meble i sprzęt!
0
6

Gmina Reszel rozwiązała umowę z Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego „Helper” na prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy. Teraz prowadzeniem placówki będzie zajmował się samorząd.

 

O problemach „Helpera”, a w zależności od strony spojrzenia na sprawę, o problemach z „Helperem”, mówi się już od dawna. Już na początku tego roku wojewoda Artur Chojecki wstrzymał finansowania środowiskowych domów samopomocy, prowadzonych przez EWCS „Helper” w Olsztynie i Jedwabnie. 19 lutego natomiast, Rada Gminy Reszel podjęła uchwałę o utworzeniu ŚDS jako jednostki gminnej. Dokument właśnie nabrał mocy prawnej.

– „Helper” otrzymał aneks do umowy, na podstawie którego miało przekazać wyposażenie ŚDS-u Gminie Reszel. Władze stowarzyszenia ani nie podpisały tego aneksu, ani nie poddały się kontroli. Stąd decyzja o rozwiązaniu umowy – wyjaśnia Marek Janiszewski, burmistrz Reszla, nie ukrywając, że pozytywne dla reszelskiego samorządu zakończenie sprawy „Helpera” to przysłowiowy „kamień z serca”…

 

Cały artykuł w najnowszym wydaniu gazety

Komentarze(6)

  1. Jak dla mnie dziwne a przynajmniej niezrozumiałe jest zachowanie wojewody. Tu uderza w człowieka związanego z PiS-em, w Kętrzynie wspiera finansowo Hećmana. Proponuję jeszcze wyasygnować kasę na kampanię wyborczą dla PO lub Nowoczesnej. Będzie komplet. 🙂

  2. PiS teoretycznie jest partią rządzącą, więc powinien rozdawać karty. Jeśli lokalnie PSL rozgrywa PiS-em, to wynika to z oderwania struktur wojewódzkich (i wyższych) od struktur podstawowych PiS. To ma jednak swoje plusy. Porzucone przez „górę” lokalne PiS-y są bardziej apolityczne (przynajmniej niektóre) i gotowe na pracę dla samorządu, a nie swojej partii. W przypadku PSL widzę to inaczej: lokalne struktury raczej handlują interesami lokalnymi dla celów politycznych swoich szefów.

  3. To wychodzi na to, że Pan Agent okradł ŚDS ? A może to był sprzęt kupiony za jego prywatną kasę, w co wątpię? Jeżeli to wyposażenie było kupione z funduszy Wojewody, a więc z NASZYCH podatków, to już Pan burmistrz Reszla powinien natychmiast złożyć zawiadomienie do Prokuratury o zaborze mienia państwowego. Swoją drogą, jak to jest możliwe,że pod osłoną nocy grabi się /kradnie/ w środku miasta, 100m od Ratusza, a służby administracyjno-porządkowe stoją w rozkroku i „nic nie mogą”!!!

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *