Kolejny tytuł Stanisława Kozeko i ambitne plany na przyszłość

Kolejny tytuł Stanisława Kozeko i ambitne plany na przyszłość

Kolejny złoty medal zawisł na szyi Stanisława Kozeko. Tym razem niestrudzony ciężarowiec z Kętrzyna zajął pierwsze miejsce w krajowych mistrzostwach w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Siedlcach.

 

Zawodnik z Kętrzyna nie miał sobie równych w kategorii Masters. Wynik 160 kg pozwolił na zajęcie najwyższego stopnia na podium.

– Jestem usatysfakcjonowany nie tylko tym, ale i wszystkimi tegorocznymi wynikami. W czerwcu zdobyłem przecież tytuł mistrza Europy – mówi Stanisław Kozeko. – Chciałbym też podkreślić, że na swoim treningu pobiłem rekord świata, wyciskając na ławeczce 45 kg. Przy mojej wadze, 90 kg, wycisnąłem 121 razy. Poprzedni rekord w mojej kategorii wiekowej należał do Hiszpana i wynosił 120 wyciśnięć.

W planach na przyszły rok Stanisław Kozeko ma jednak pobicie… własnego rekordu. Jak sam przyznaje musi popracować nad techniką i wytrzymałością. Cel jest ambitny, bo 130 wyciśnięć.

– Również w wyciskaniu 100 kg chcę osiągnąć 40 raz – dodaje ciężarowiec z Kętrzyna. – Mój dotychczasowy najlepszy wynik to 34 wyciśnięcia.

W zawodach w Siedlcach Stanisław Kozeko wystartował wśród 210. zawodników z 10. państw.

rm

 

Zdjęcie: Stanisław Kozeko. Fot. Archiwum prywatne

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • zbyszek
    • Dodano 4 grudnia 2017

    I bardzo dobrze Stasiu,znam drugiego Stasia,który całe życie uprawia amatorski sport piła,siata,tenis taki i taki a wczoraj widzę go i pytam Staś idziesz na turniej popatrzeć nie idę grać w bilarda bo jest turniej z okazji Barburki a ma przeszło 80 latek.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *