Kobiety najlepszymi sołtysami w powiecie kętrzyńskim!

Kobiety najlepszymi sołtysami w powiecie kętrzyńskim!

Iwona Kaszewska z sołectwa Ogródki w gminie Barciany zdobyła główną nagrodę w tegorocznym plebiscycie Sołtys Roku 2018 w powiecie kętrzyńskim. Uroczysta gala, zorganizowanego po raz drugi plebiscytu, odbyła się w piątek, w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

 

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali i oddali swój głos w plebiscycie – powiedziała główna laureatka. – To mnie wyłącznie motywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Jak zaznaczył Krzysztof Krupienik, obok Marleny Szypulskiej prowadzący galę, rola sołtysów jest bardzo ważna, bo to oni są bliżej ludzi niż parlamentarzyści, czy nawet samorządowcy. Sołtysi to prawdziwi społecznicy, poświęcający swój czas i siły na rzecz innych.

– Dawno temu byłem członkiem rady sołeckiej w sołectwie Zawidy – dodał Jarosław Pieniak, starosta kętrzyński. – Znam zatem tą trudną pracę z autopsji.

W powiecie kętrzyńskim jest 102 sołtysów. Co ciekawe, trzy główne laury trafiły do kobiet. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła Regina Kuśmierowska z sołectwa Parys w gminie Korsze, a trzecie Małgorzata Dwulat z sołectwa Wilczyny w gminie Srokowo. Wręczono też siedem wyróżnień: Władysławowi Węglarskiemu (Pożarki, gmina Kętrzyn), Małgorzacie Zubek (Kraskowo, gmina Korsze), Gertrudzie Warno (Silec, gmina Srokowo), Teresie Krasuckiej (Bajory Wielkie, gmina Srokowo), Katarzynie Kustrze (Skierki, gmina Barciany), Rafałowi Baranowi (Bykowo, gmina Korsze) i Elżbiecie Szydłowskiej (Pręgowo, gmina Kętrzyn).

Podczas gali czas laureatom oraz zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się pozostali sołtysi, samorządowcy i sponsorzy, umilił zespół „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, młodzi artyści z I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Paweł Brzoza.

rm

 

Obszerną fotorelację z gali znajdziecie w piątkowym (16 marca) wydaniu gazety:

 

 

 

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
5Komentarz
  • Sołtys
  • Dodano 11 marca 2018

  Występy niezłe , ale katering też dobry, zapewniony przez brata wice-starosty z hotelu. Hahahaha teraz k.wa my !!

  Odpowiedz
  • Qwerty
  • Dodano 11 marca 2018

  Ten nowy starosta to też taki sołtys

  Odpowiedz
  • Janeczka
  • Dodano 11 marca 2018

  Prawie same Sołtyski. Może na jesieni będzie w powiecie Starościna?

  Odpowiedz
 1. Ja myślę ze należy zlikwidować funkcje radnych w gminach, miejsce radnych zajmą sołtysi i to oni będą tworzyć Radę Gminy, natomiast Radę Powiatu będą tworzyć delegaci z poszczególnych gmin w liczbie trzech z każdej gminy, i to Rada Powiatu wybierze ze swego grona Starostę powiatowego Sołtysa. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Szeptucha
  • Dodano 12 marca 2018

  Ale redaktor wybrał zdjęcie… jak to czerwone przyciaga.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *