Kętrzyńska „Czwórka” w finale mistrzostw województwa!

Kętrzyńska „Czwórka” w finale mistrzostw województwa!

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie awansowały do finału mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego w siatkarskich czwórkach. Podopieczne Wioletty Sosnowskiej uzyskały awans podczas turnieju półfinałowego, który odbył się w Olsztynie.

 

W zawodach wzięły udział wzięły cztery zespoły: SP7 Olsztyn, SP30 Olsztyn, SP3 Bartoszyce i SP 4 Kętrzyn. Dziewczęta z klasy siatkarskiej kętrzyńskiej „Czwórki” spisały się w turnieju rewelacyjnie, pokonując zespoły z Olsztyna. Jak zaznacza Wioletta Sosnowska, jej uczennice trenują już trzy lata, stale podnosząc swoje umiejętności. W turnieju półfinałowym wystąpiły w składzie: Julia Wojnowska, Maria Szymańska, Zuzanna Iwanowicz, Ewelina Gagdzis, Julia Baturo, Kornelia Żach, Michalina Zapolska, Martyna Kubaczka, Kinga Golińska i Aleksandra Karnicka.

Awans do wojewódzkiego finału to nie jedyny sukces sportowców z „Czwórki” ostatnimi czasy.

– Chłopcy (piłka ręczna) i dziewczęta (siatkówka) awansowali do finałów województwa w swoich dyscyplinach, mamy też brązowego medalistę mistrzostw województwa w pływaniu w stylu motylkowym, uczniowie biorą udział w akcji sportowej „Drużyna Energii”, zajmując obecnie drugie miejsce w Polsce – wylicza wychowawczyni klasy.

red

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *