Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich z Babieńca. „Baby” mają już 5 lat!

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich z Babieńca. „Baby” mają już 5 lat!

Od pięciu lat „Baby z Babieńca” aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym nie tylko swojej gminy, ale też powiatu i województwa. W grudniu stowarzyszenie obchodzi swój jubileusz.

 

– Idea powołania stowarzyszenia narodziła się dzięki kobietom, które chciały się  zintegrować, stworzyć coś razem, również  z młodszym pokoleniem – mówi Czesława Orłowska-Staniszewska, prezes stowarzyszenia KGW „Baby z Babieńca”. – I tak, realizując  projekty czy organizując wycieczki, biorą w nich udział m.in. dzieci. Jednym z przykładów takich akcji jest rajd rowerowy, który umożliwił  zwiedzenie najbliższej okolicy, czy te dalsze wycieczki, np. do Sejmu w Warszawie.

 

Podczas jubileuszu nie zabrakło wspólnych wspomnień. Pięć lat to dużo występów zespołu, akcji oraz wydarzeń, mających na celu dbanie o swoją miejscowość i środowisko. Zespół występował na różnych przeglądach czy festiwalach. „Baby z Babieńca”  zostały wyróżnione m.in. na gali Łabędzi Przedsiębiorczości w 2016 r. za „działanie z tradycją”. Panie z KGW, przy pomocy małżonków, postawiły kamień z tablicą upamiętniającą powstanie Babieńca, zagospodarowywały pobocza w centrum swojej miejscowości sadząc kwiaty, robiąc ozdobny zegar, filiżanki i łabędzie. Przez kilka lat organizowały sprzątanie Babieńca, w którym czynnie brały udział.

– Pięć lat razem to także coroczne wyplatanie wieńców dożynkowych, organizowanie imprez, takich jak np. zakończenie wakacji dla dzieci,  Andrzejki ale też realizacja licznych projektów i organizacja wielu wycieczek – dodaje Czesława Orłowska-Staniszewska.

red

 

Fot. KGW Baby z Babieńca

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *