Jechał motorem na „podwójnym gazie”. Może trafić za kratki

Jechał motorem na „podwójnym gazie”. Może trafić za kratki

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. 36-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na każdego rodzaju drogach. Zawartość alkoholu w organizmie znacznie utrudnia panowanie nad pojazdem i często jest przyczyną wypadków, niejednokrotnie zakończonych tragicznie. Posiadane umiejętności nie są w stanie wygrać walki z nadmiarem alkoholu. Siadając za kierownice w stanie nietrzeźwości nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie ściągamy zarówno na siebie, jak i na innych uczestników ruchu. Spowodowanie wypadku może nieść ze sobą nieodwracalne skutki, z których konsekwencjami kierowca zmuszony będzie zmagać się do końca życia. Mimo iż wywiąże się on z nałożonej na siebie kary, nigdy nie zapomni o tym, że zabrał komuś osobę najbliższą matkę, ojca, czy dziecko.
W czwartek, 12 października, około godziny 18. w Kraskowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Jak się okazało kierowca Hondy był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 36-latka wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania motocyklem. Za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *