Główna Wywiady Jarosław Pieniak: Brałem odpowiedzialność za sprawy, o których nie miałem w ogóle pojęcia
107

Jarosław Pieniak: Brałem odpowiedzialność za sprawy, o których nie miałem w ogóle pojęcia

Jarosław Pieniak: Brałem odpowiedzialność za sprawy, o których nie miałem w ogóle pojęcia
0
107

(…) – Dochodziły do mnie pytania, dlaczego popieram „ósemkę”? Równolegle pojawiło się coraz więcej sygnałów, że powiat nie zmierza w odpowiednim kierunku. Coraz trudniej było mi bronić zarządu powiatu. Tym bardziej, że o wielu sprawach nie wiedziałem, gdyż po prostu nie byłem o nich informowany. O wielu tematach dowiadywałem się dopiero na sesjach rady, podobnie zresztą jak pozostali radni. Wychodziło więc na to, że brałem odpowiedzialność za sprawy, o których nie miałem w ogóle pojęcia.

– Co zadecydowało o tak diametralnej zmianie opcji?

– Przy trzeciej próbie odwołania starosty obowiązywało mnie stanowisko SLD popierające zarząd powiatu pod przewodnictwem Ryszarda Niedziółki. Wówczas były widoczne zmiany: poprawił się szpital, inwestowano w drogi, a z drugiej strony występowały wspomniane już błędy „jedenastki”. To jednak zaczęło się zmieniać. W grudniu mieliśmy zebrania w każdym kole SLD na terenie powiatu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że członków SLD w naszym powiecie jest ponad sześćdziesięciu. Po wielu, wielu rozmowach, po sugestiach, żeby przestać popierać ten układ, zostałem zwolniony z obowiązującego wcześniej poparcia.

– W styczniu znów został złożony wniosek o odwołanie Ryszarda Niedziółki. Czy już wówczas było wiadomo jak Pan w tej sprawie zagłosuje?

– Pojawiły się kolejne rozmowy na temat tej sytuacji, nawiązywanie nowych porozumień i liczenie sił na nowo. Ostatecznie doszło do porozumienia z PO i PSL, przy współudziale Międzygminnego Forum Samorządowego i stało się to, co się stało.

– Wielu ludzi interesuje jaka w tym wszystkim jest rola burmistrza Kętrzyna, szefa powiatowego PSL?

– Podczas uzgodnień był tylko jednym z przedstawicieli wymienionych już ugrupowań. Nie był głównym „rozgrywającym”…

 

Pełny zapis rozmowy z Jarosławem Pieniakiem, starostą kętrzyńskim, w najnowszym wydaniu gazety:

 

 

 

Zdjęcie: Jarosław Pieniak, pierwszy od lewej, jeszcze wśród „ósemki”. Obok Teresa Prokop i Michał Kochanowski. Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(107)

 1. SLD jest przystawką Hećmana w powiecie, tak jak PO w mieście. Niezależny jest tylko PiS z wyłączeniem Prokopa który układał się i z Niedziółką i próbował wcześniej z Hećmanem.

  1. czy ten „niezależny” PiS (Posłuszni izraela Słudzy), to ten, który wysłał wczoraj swoją delegację (w randze wiceministra) do Izraela, żeby tłumaczyć się przed żydami z nowei ustawy IPN…?

   1. Pisałem o lokalnym PiS-ie, który wskutek oderwania się struktur wojewódzkich i wyższych od obywatela powoduje, że PiS na dole ma niewiele wspólnego z PiSem na górze. Jego podstawowe struktury są przez to bardziej niezależne od partyjnych kacyków i mają szansę lepiej realizować sprawy samorządu niż chociażby samorządowcy z innych partii realizujący interesy partyjne tych wyżej, nawet kosztem swoich samorządów. Osobiście nie przepadam za PiS z racji jego filosemityzmu, poparcia traktatu lizbońskiego, utrzymywania w mocy ustawy 1066, uległości wobec Ukrainy, czy desygnowania na stanowisko Premiera Rządu „bankstera” i lobbysty elektromobilności Morawieckiego, ale lokalnie nie widzę lepszego kandydata na burmistrza niż Rypiny, pomimo że jest z PiS.

 2. Panie Pieniak, spokojnie. Kętrzyńską normą jest branie odpowiedzialności za sprawy o których nie ma się pojęcia.

 3. tylko dlaczego na starostę wybrali komucha z nic nie znaczącej obecnie parti i z taką paskudną przeszłością…

 4. Życzyła bym każdemu rządzącemu takiej przeszłości jak to się ktoś wyraził ten komuch .Nie znasz człowieka nie oceniam bo możesz zrobić komuś wielką krzywdę.
  .

 5. Każdy to a każdy może być wybrany starostą z grona radnych i to daje ogromną przewagę w samorządzie każdemu staroście.

 6. Nie trzeba znać. Sama przynależność do SLD ,mówi jakim jest człowiekiem.
  Prokop z hećmanem hahahaha, dobre

 7. Każdy z tej śmieszniej 11 został kupiony . Jeden po drugim odchodzili , bo nagle zobaczyli , że są po złej stronie . Myślę , że dla homzy bardzo na rękę byloby zamknięcie szpitala , bo klinika stoi i świeci pustkami .

 8. Biedulek, nic nie wiedział…oj oj. I tak z tej niewiedzy wyrwał się jak koń pod górę z szeregu i pogalopował do drugiego stada. Nie ma co się teraz tłumaczyć głupio.

 9. Zobaczcie Państwo kto jest Starostą ? gość który mówi , że ta kadencja ” była ciekawa ” a teraz ” Brałem odpowiedzialność za sprawy, o których nie miałem w ogóle pojęcia ” nic dodać nic ująć .

 10. Obecny Starosta mówiąc o braniu odpowiedzialności bez pojęcia mówi o sytuacji podczas rządów byłego starosty gdy nie był informowany przez zarząd.

 11. Ludzie, spójrzcie na siebie… Plujecie jadem na osoby, których w ogóle nie znacie. Możecie sobie krytykować, oceniać, wyzywać, ale faktu nie zmienicie, a jeszcze się przekonacie, że nie mieliście racji. Faktem jest, że Pan Pieniak jest Starostą i wielkie gratulacje dla Niego, dobrze się stało!

  1. Pani A powiedz co Ty widzisz dobrego w nominacji gościa który ” Brałem odpowiedzialność za sprawy, o których nie miałem w ogóle pojęcia ” .Tak samo dobrze możesz wsiąść do auta którym kieruje kierowca z zawiązanymi oczami pomijam gadanie o zdradzie bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To tak jak z pisem przeszkadzały ” osimiorniczki ” ale 15 melonów wydanych przez decyzje szalonego antka to bułeczka z masłem

   1. Przypuszczam że tyle, to sama „bułeczka”. Za kilka lat może się okazać, że „masełko” kosztowało kolejne 15 melonów…

 12. Mam wrażenie, że duża część osób związanych z samorządem w Kętrzynie działa wbrew interesowi publicznemu. Jak fama niesie, 90 procent rady miasta głosowało 5 lat temu za „reformowaniem” MPK po myśli Hećmana – czyli za dalszym ograniczaniem kursów, żeby autobusy przypadkiem nie robiły konkurencji taksówkom pewnego radnego. Miasto nie ma publicznej przychodni, a i szpital jest solą w oku, bo kolejny radny jak tu czytam – ma klinikę. Do tego news prasowy że „burmistrz przyznał iż w Warmii może być ztrudnionych zbyt wiele osób” , Niedziółka chciałby w internacie publicznej szkoły kwaterować w interesie Philipsa (w którym wcześniej pracował) – pracowników z Ukrainy, a Prokop lansuje bon na zasiedlenie, czyli na wysiedlenie z Kętrzyna. Ludzie, i Wy chcecie na nich głosować???

   1. Całe to towarzystwo powinno z automatu dostać eksmisję poza miasto i powiat kętrzyński, z dożywotnim zakazem zbliżania się do granic administracyjnych na odległość mniejszą niż 150 metrów. Złamanie zakazu powinno uprawniać wszystkie formacje porządkowe wyposażone w broń, do odstrzelenia łba. Jak na dzikim zachodzie. W końcu zrobili tu coś na kształt dzikiego zachodu.

 13. Panie Jarku przecież mógł pan zwyczajnie przejść na stronę 11 skoro taka była decyzja SLD…Ale pan przy okazji został starostą… Czyli guzik to ma wspólnego z opinią ludzi jak pan twierdzi. Panu chodzi wyłącznie o stołek. Niestety strasznie to żałosne. Więcej pan straci, niż pan zyskał…

  1. Nie stołek Panie Obłuda a po prostu o koryto. Zgodzę się z Tobą , że ” Więcej pan straci, niż pan zyskał…”

 14. Panie Jarku. Brawo za podstawę. Dzięki Panu ludzie w starostwie odetchnęli. Już nie muszą zajmować się durnymi zarządzeniami typu „polityka klucza”. Słyszał ktoś, aby wydawać durne zarządzenia odnośnie pobierania i oddawania klucza od pokoju? Niedziółka ze swoją gwiazdą właśnie takie zarządzenia wydawali.
  Panie Pieniak. Proszę zapamiętać: jeżeli będzie Pan dbał o swoich pracowników, to właśnie oni razem ze swoimi rodzinami podziękują Panu jesienią przy urnach wyborczych. Proszę o tym nie zapominać. W mądrości jest siła. W chwili obecnej ma Pan bardzo wysokie poparcie kadry. Niedziółka tego nie potrafił, ponieważ nigdy nie był samorządowcem. Z resztą powtarzał, publicznie, że jest do wynajęcia , a w starostwie się uczy. Próżna pewność siebie, samozadowolenie go zgubiło.

  1. Ty nie jesteś Samorządowiec tylko ” urzędas ” o jakiej kadrze ty piszesz. Obyś się nie zdziwił przy następnych wyborach już nawet Prokuratorzy prowadzący sprawę szydłowej odmówili podpisania .

    1. panie samorządowiec vel urzędas nie przypadkowo piszę z małej litery kiedy trzeba to potrafię trzymać języczek za zębami ale wobec takiej postawy pszenno-buraczanej nie mogłam się powstrzymać.Masz problem z logicznym myśleniem muszę ciebie zmartwić – niestety na to nie ma lekarstwa .Pocieszajcie się nawzajem i mamienie ” W chwili obecnej ma Pan bardzo wysokie poparcie kadry ” to jak conjuration of reality teraz panie urzędas słownik do ręki ……

     1. Znowu jałowa wypowiedź. Zwykły bełkot i nic więcej. Niedobór szarych komórek – zwykły bezwład umysłowy.

  2. Samorządowiec ,na ciebie jest tylko jedno określenie i to bardzo popularne w szeregach rady powiatu ,, jak również rady miasta, WAZELINIARZ. Warszawa pogoniła ,pogoni i Kacyk, już niedługo. Pozdrawiam.

    1. Wstyd samorzadowcu vel urzędasie to kraść i z d….y spaść. Ty z tym problemu byś nie miał bo takich jak ty to wykopywałam z łóżka. Co do OSY myślę , że też ci odpisze.

    2. Jeżeli ruchałka, no to konsekwentnie – nie samorządowiec, ale samonierządowiec. I to jest dopiero powód do wstydu.

     1. Ruchałka leśna, osa i pan M. to jeden i ten sam imbecyl, który namiętnie zmienia sobie nicki. Jesteś permanentnie zakompleksioną osobą. Żal mi ciebie.

     2. A ja OSĄ i Panem M – zostaw bałwana niech sobie wymyśla – widocznie ten typ tak ma

     3. Ps Rypina jest dobry bo tylko on ma odwagę mówić to co myśli i dlatego trzeba jego wspierać ,chuchać i dmuchać aby ta iskierka nie zgasła.bo nasz władza jest jak w piosence Marka Grechuty
      „….Lecz czasami władza bierze przykład z króla słońca,
      A jej wzrok i słuch dosięga ledwie biurka końca….”

  3. Hej samorządowiec. Nie gadaj z debilem. Chyba widzisz, że twój rozmówca reprezentuje sobą płaskostopie umysłowe. Dobrze napisałeś, masz do czynienia z jakimś zakompleksionym paranoikiem.

   1. A my z kim mamy do czynienia? Z lizusem Hećmana wyznającym prawo Kalego? Z osobnikiem z przetrąconym kręgosłupem moralnym. Z idiotą czerpiącym satysfakcję z przekręcanie czyjegoś nicka na wulgarny?

 15. Jarku dla czego klamiesz. Zebranie kola sld bylo w grudniu i dobrze o tym wiesz ze nie bylo mowy na temat wyjscia z ukladu z Niedziulka. Przyznaj sie – czym cie ludzie KH kupili? Po wyborach , masz nadzieje, ze twoj „pan” zapewni ci intratny stolek / zobsczymy jaki/. Szans na kolejne miejsce w radzie ty jako „zdrajca” nie masz zadnych. No chyba ze chcesz startowac na burmistrza. Przez ciebie ucierpi cale sld. Wstyd mi ze osoba taka jak ty nalezy do sld. Pamietaj ze wyborcy ci odplaca.

 16. Straszliwa pomyłka. Dogadał się, że jak zostanie starosta to poprze Hecmana ekipę. Sprzedał się jak … Dostał robotę w PUPie, a potem zdradził. Tacy daleko nie zajadą. Bo kto będzie chciał z nim rozmawiac jak nie mozna mu ufać ?

 17. Redaktor napisał tekst wybielający, a pieniek zaakceptował, bo juz dogadał dogadał się redaktor z nowym panem. Tak służy każdemu jak czworonóg, aby tylko była kasa z ogłoszeń. Lokalne media … Tfu

 18. Panie Pieniak ,proszę nie opowiadać bajek ,że członkowie SLD, dali panu pozwolenie na rezygnację współpracy z poprzednim starostą.Od opowiadania bajek dla dorosłych, był ,kiedyś słynny aktor,kabareciarz, Kobuszewski. Pan mu nie dorasta do pięt. Poza tym ,moja koleżanka należy do partii SLD i była na tym zebraniu koła i było zupełnie odwrotnie jak pan opisuję. Pytam się więc to dlaczego tak hejtują na pana?. Koleżanka ,wysłała do pana smsa ,na dany temat z zapytaniem, do dnia dzisiejszego nie otrzymała odpowiedzi od pana.Czyżby ,poczuł się pan ważniejszym od pozostałych kolegów/ek? .Nie chcę prorokować ,ale pana kariera w partii, skończy się tak jak ZN. .Pozdrawiam.

 19. Wiele spraw z funkcjonowania samorządów nie miałoby miejsca, gdyby istniały wolne i niezależne media. Niestety w Polsce media sa podoczypywane pod różne partie, grypy interesów i nie wiadomo jeszcze co. Podobnie jest też w Kętrzynie, Mamy niby cztery tytuły prasowe oraz KTK. Każde z tych mediow jest od kogoś uzależnione.Tyle tylko, że z reguły sa to pieniądze z naszych podatków bezpośrednio lub pośrednio trafiające do tych tytułów. Tak jest, b o nie ma społecznej kontroli nad wydatkowaniem pieniędzy podatnikow. Ta która bowiem funkcjonuje, jest kontrola iluzoryczną.Aby to się zmieniło członkowie wspólnot muszą się odważyć pytać jak sa wydatkowane ich pieniądze i jakie jest uzasadnienie dla tych wydatków. Problem w tym, że trzeba miec odwagę, a jeżeli jej sie nie ma i sie wszystko człowiek boi, to cofa sie do statusu niewolnika, Obserwując od lat funkcjonowanie naszych społeczności ttczęsto takie skojarzenia są uzasadnione.Postawy takie jto przede wszystkim wynik konformizmu i patrzenia tylko na siebie.i swoich najbliższych z rodziny czy z innych układów, np. partyjnych, koleżeńskich itd. Wystarczy, bo na ten temat można by napisać jeszcze wiele, ale kto nad tym sie pochyli i zastanowi.

   1. 1. Pomyliłeś się co do autora postu, to nie jest SK.
    2. Nie przeklinaj, ponieważ nie wypada pokazywać swego braku wychowania, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.
    2. POL-MOT – fabryka w Biedaszkach została przeniesiona, razem z pracownikami do Dobrego Miasta, decyzją właściciela kilka lat po odejściu SK ze stanowiska, więc nie konfabuluj. Zysk roczny w Biedaszkach podczas zarządzania SK to ponad 1 mln zł przez kilka kolejnych lat. Wyniki można sprawdzić w opublikowanych sprawozdaniach spółki giełdowej URSUS SA (poprzednio POL-MOT). SK odszedł ponieważ nie zgadzał się m.in. na przeniesienie fabryki do Dobrego Miasta.
    4. Jeżeli zechcę to Cię znajdę po twoim IP i publicznie oduczę kłamania. Pamiętaj. Publicznie.

 20. Polonistą nie jestem,ale zwroty w czasie przeszłym użyte w wypowiedzi,ale czyje bo mamy nowego starostę i nic z tego nie ponimaju !

 21. Życzymy tego zarówno Panu jak i sobie aby będąc już starostą brał pan odpowiedzialność za sprawy, o których bedzie pan miał pojęcie a pański wicek rzeczywiscie robił to z myślą o społeczeństwie a nie o własnym biznesie. Szczerze to życzymy wam i sobie. Może ktoś wreszcie przywróci wiarę dziakania samorządowców.

  1. Dawno nie udzielałeś się na tym forum. Powiedz tak szczerze Ty wierzysz w to co napisałeś ,czy to tylko pobożne życzenia ? Przeczytałeś ze zrozumieniem co on wygaduje .

 22. Myślę podobnie na wymioty się zbiera jak słyszę te łgarstwa na każdym kroku.Kiedyś było takie powiedzonko ” pluń mu w twarz, to udają, że pada deszcz’? A ja nie będę udawać, że pada deszcz, kiedy ktoś już sika mi w twarz.

 23. Pieniak zawsze był sprzedajny i dlatego jest zawsze czyjąś marionetką.Zdradza zawsze.Nawet przyjaciół nie ma.To snob zapatrzony tylko w siebie.

 24. Interesująco może wypaść jak odbywały się nabory na dyrektorskie stanowiska – zwłaszcza pani P. Radzę zainteresować się

 25. W obliczu tłumaczeń pana Pieniaka myślę, że tych co komentują całą sprawę zainteresuje jakieś oświadczenie pozostałej”siódemki” radnych w sprawie jego przejścia na stronę jedenastki, a szczególnie odpowiedź na pytanie czy pan Pieniak poinformował ich, po grudniowych zebraniach kół SLD, że ma przyzwolenie na zmianę koalicjanta. Dwa lata temu nie chciał przejść na ich stronę by nie być pod wpływem burmistrza. Co stało się teraz, że już zechciał?

  1. 11 postawiła na szale stanowisko dla Judasza. Widać cenił się bardzo wysoko skoro wyrwla najwyzszy stolek, w zeszłym roku mógłby być najwyżej wice. Dzis wyrwal az staroste. Kto wiec kręcił całą 11-tką ?

 26. Trzeba przyznać,że poprzedni starosta miał trochę szczęścia no tak 80% bo i aura mu sprzyjała kiedy mógł pozwolić sobie na oddawanie dróg zimą bo i śnieg nie padał mu na drogi.

 27. Pieniak dał słowo, ze będzie popierał starostę Niedziolke. Tego słowa nie dotrzymał, ale w zamian dostał stołek. Jak nazwać takie postępowanie?

 28. Chodzi o stanowisko jednej z dyrektorek, która swoją siedzibę ma w pobliżu Kętrzyna (instytucja podległa staroście, ale znajduje się poza Kętrzynem) i są dwie takie same instytucje – jedna jest właśnie m.in. w Kętrzynie, druga poza. I właśnie tą powinni zająć się starostowie. Napiszę tylko, że to musi być baaardzo bliska znajoma byłego wicestarosty.

 29. Czy wszystkie przydupasy Ryśka, Michałka i Iwonki wykasowali swoich panów ze znajomych na facebooku?

 30. Władza się zmieniła ale wizerunek urzędu wcale. Parking obok urzędu przed przyjazdem mammografu nadal ogrodzony jest taśmą wykreconą i cienką jak sznurek. Wezwać trzeba policję czy taki stan jest zgodny z przepisami?

 31. Panie Pieniak. Mówi pan, że w powiecie jest ponad sześćdziesięciu członków SLD. To tak na papierze, bo rzeczywistość jest inna. Czynnych jest ok. 15-20, a reszta to ludzie starsi nie biorący udziału w życiu konającej partii.

 32. Jak go odwołali to ktoś odtworzył fajny kawałek „We Are the Champions” zespołu Queen. Bardzo miły akcent.

  1. A były starosta chociaż oceniam go tak samo źle jak Hećmana, powinien aktualnemu odtworzyć utwór „Biała Flaga” zespołu Republika.

 33. Do wpisu „ONA” pewnie chodzi tobie o Biegańską Bożenę, która złożyła aplikacje na szefa Środowiskowego Domu Samopomocy w Reszlu po tzw.Tomku agencje.

 34. Panie Jarku. Brawo za podstawę. Dzięki Panu ludzie w starostwie odetchnęli. Już nie muszą zajmować się durnymi zarządzeniami typu „polityka klucza”. Słyszał ktoś, aby wydawać durne zarządzenia odnośnie pobierania i oddawania klucza od pokoju? Niedziółka ze swoją gwiazdą właśnie takie zarządzenia wydawali.
  Panie Pieniak. Proszę zapamiętać: jeżeli będzie Pan dbał o swoich pracowników, to właśnie oni razem ze swoimi rodzinami podziękują Panu jesienią przy urnach wyborczych. Proszę o tym nie zapominać. W mądrości jest siła. W chwili obecnej ma Pan bardzo wysokie poparcie kadry. Niedziółka tego nie potrafił, ponieważ nigdy nie był samorządowcem. Z resztą powtarzał, publicznie, że jest do wynajęcia , a w starostwie się uczy. Próżna pewność siebie, samozadowolenie go zgubiło.

    1. W porządku. W takim razie nie panie samonierządowcu, tylko samonierządowcu (bez pana). Tak nawet lepiej pasuje …

     1. Utrzymywany z naszych podatków, to powinno mu wystarczyć. Swoją drogą płaci się na takiego, a o on jeszcze hejtuje na ludzi w internecie.

  1. „Łubu dubu, łubudubu, niech nam żyje prezes naszego klubu…”to śpiewałem ja dzielny Samorządowiec Panie Jarku to jak będzie jakaś nagroda tak się staram pisać tz .kopiuj wklej . Nie podlizuj się lepiej podmyj.
   Zacytuję klasyka ” żal mi ciebie „

    1. Ale wy lizusy faktycznie powinniście zafundować sobie taką szafę nagrywającą. Proponuję postawić ją w starym ratuszu, tak żeby było blisko i z Wojska Polskiego i z Placu Grunwaldzkiego. I wtedy lecieć z tekstami na cześć burmistrzo-starosty i jego nowego figuranta. No jak, dobry pomysł? 🙂

     1. Bardzo dobry. Samoormowiec i ruchałka może się w końcu spotkają i może nawet stwirdzą że są we wspólnej drużynie, tylko tak dla żertów sobie hejtują

 35. Coś nowa władza powiatowa ospale bierze się do pracy. Pewnie na przesiedzenie do końca kadencji. Czy wezmą się za rozliczenie pracy po. dyrektor Marleny Szypulskiej – Wachnik w Powiatowym Domu Kultury?
  Będziemy obserwować pracę nowego starosty Jarosława!

 36. Pan Pionek, teraz w mediach się tłumaczy. Za późno! wywiady w telewizjach tylko Pana ośmieszają. Powinieneś pan raczej unikać kamer, bo nie najlepiej się prezentujesz. Niebawem wybory i z każdym wystąpieniem tracisz Pan szanse, których i tak masz niewiele. A może te nasze telewizje mają na celu Pana ośmieszać pod przykrywką rozmowy? AAA, jak tak to cel osiągnięty.

 37. Władza się zmieniła ale sposób jej organizacji nie bardzo jest odmienne. Starosta się tłumaczy a wicestarosta błyszczy w mediach. Tylko w redakcji lekki wstrząs kogo teraz promować? Do jesieni tyle czasu a puzzle rozsypane.

 38. Wszyscy powinni promować Niedziółkę. Jak narazie to jest tylko włażenie w dupy, ale przecież to ci nowi powinni włazić (potrafią) bo szanowne media, onie bez was nie istnieją i to od was zależy jak to się poukłada przy wyborach (niestety dużo możecie).

 39. Panie Pieniak, co pan pieprzy? Czy pan się słyszy? Jak to pan popierał „ósemkę”? to, co był pan dziewiąty? Co pan bredzi? Pan w tej „ósemce” był czy nie? Pan panie Pieniak obraża takim gadaniem inteligencję wyborców. Człowiek, który nie wie, co mówi nie nadaje się na jakiekolwiek stanowisko kierownicze. Mówienie, po ponad trzech latach, że pan nie wiedział co dzieje się w tzw. „ósemce” oznacza ni mniej ni więcej, że z panem jest coś nie tak.

  1. Po odsunieciu od władzy poprzedniego starosty w czasie trwania jego kadencji łatwo przejąć wiedzę jaką politykę gospodarczą prowadził Pan starosta przejmując nijako z urzedu jego papiery.Konsultacje z radcami wiele nauczą nowego Pana starostę i to bedzie kurs nijako w przyspieszonym tempie.Oby ten krok służył wyłącznie ku chwale starostwa Kętrzyn.Panie redaktorze proszę za jakiś czas poprosić o wywiad z Panem Niedziółka,który tak na chłodno oceni działania w powiecie,to czuję będzie fajny moment aby ponownie Pan Niedzióka dostał sie do rady po wyborach bo moim skromnym zdaniem będzie tak jak Pan starosta Niedziółka zaplanował po 3,5 latach pracy.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *