Główna Korsze Henryk R. skazany! Kolejny przełom w tak zwanej sprawie ołowiu w Korszach

Henryk R. skazany! Kolejny przełom w tak zwanej sprawie ołowiu w Korszach

Henryk R. skazany! Kolejny przełom w tak zwanej sprawie ołowiu w Korszach
0
30

Sąd Rejonowy w Kętrzynie skazał na karę grzywny Henryka R. nieformalnego lidera grupy mieszkańców Korsz, walczących od kilku lat z miejscowym zakładem recyklingu akumulatorów. Wyrok w pierwszej instancji zapadł w piątek, 29 grudnia.

 

W trwającej od kilku lat awanturze, wywołanej przeciw zakładowi przez samozwańczy komitet  z Korsz, Henryk R. zarzucał właścicielowi zakładu nielegalne funkcjonowanie oraz skorumpowanie wysokiego urzędnika państwowego (byłego wicepremiera Janusza Piechocińskiego). Ostatecznie sąd nie doszukał się prawdy w tych „rewelacjach”, skazując Henryka R. na karę grzywny. Po ostatnich rozstrzygnięciach przed sądem w Olsztynie, jest to kolejny zwrot i przełom w słynnej już na cały kraj awanturze.

rm

 

Zdjęcie: Henryk R. nie przywita chyba Nowego Roku w szampańskim nastroju… Fot.   Facebook.com

Komentarze(30)

  1. Ołów,rtęć metale ciężkie same jako takie to pikuś w porównaniu z ich oparami,które są lekkie jak piórko i lecą w siną dal.

 1. Nie rozumiem osobistego komentarza w opisie zdjęcia. Od dawna odnoszę wrażenie że portal minął się już dziennikarstwem i jest na etapie plotkarskim.

   1. W komentarzu nie ma w sumie nic osobistego aczkolwiek zgadzam sie z teza, ze artykul pokroju Super Expressu czy podobnego badziewia.

 2. Ciekawe jak się ma ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi do zdjęcia na portalu? Redaktor zastanowił się nad konsekwencjami?

 3. Najlepiej ukarać sądzą że Heniek się. może się wycofa i zniechęci będą mieli spokój ,a huta dalej może powietrze zatruwać.Załosne jest to że jest wielu opozjoconistów, którym działanie huty odpowiada .Jestem w stanie zrozumiec tych którzy w owej hucie pracują ,ale nie rozumiem tych , którzy przez własną niechęć do Heñka negują jego walke przeciwko istnieniu huty w Korszach

  1. Ze poświęcił swoje zdrowie chcąc ratować zdrowie innych. Wedlug mnie spowodował że obecnie zakład bardzo uważa.

   1. Porozmawiajcie z pracownikami zakładu jak było kiedyś a jak jest obecnie. To jest zasługa pana Henryka i Komitetu. Czasem trzeba poświęcić swoje dobra dla dobra ogółu. Pan Henryk to robi. Trudno zrozumieć tą radość malutkich ludzi, że został skazany na karę grzywny.

 4. A pomyślałaś o tym że zakład został uwikłany w brudną politykę i przez tyle lat nie mogli normalnie funkcjonować?
  Nawet jeżeli coś było źle dla pracowników to mogło po prostu powiedzieć i tyle.
  Całą aferę zaczęła rodzina niby telewizja i nagłosniła te pomówienia. Reszta tylko wykorzystała czas i ludzi, ale na szczęście to już ich koniec i już więcej nie będą manipulować. Szkoda tylko ludzi którzy dość długo wierzyli w te bzdury komitetowe.

   1. Były i są.Jak cieszyliśmy sie wszyscy łącznie z gazetą w sprawie jednomyślności tematu Korsze.Niech tam gazety brylują wedle polityki,ale zdrowie jest najważniejsze.

  1. Ci co ryzykują mają oczy szeroko otwarte uczciwemu potrzebne są dwie pary oczu.-Morał z „Balladyny” pieśni Młynarskiego

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *