Główna Felietony Harcerstwo w Przystani. Czy burmistrz zapowiedział szefa ośrodka?
18

Harcerstwo w Przystani. Czy burmistrz zapowiedział szefa ośrodka?

Harcerstwo w Przystani. Czy burmistrz zapowiedział szefa ośrodka?
0
18

Ośrodek wypoczynkowy w Przystani, choć jeszcze nie powstał, ma już chyba dużo lepszą promocję niż słynna kampania Mazury Cud Natury. Nie dziwi więc, że spekuluje się też, komu tak naprawdę buduje się ten cud i chyba powoli otrzymujemy na to pytanie odpowiedź.

 

O kętrzyńskiej inwestycji pod Węgorzewem mówi się niemal przy każdej okazji, zwłaszcza gdy omawiane jest wydawanie pieniędzy z miejskiej kasy. Nie inaczej było też podczas ostatniej sesji rady miasta, podczas której podjęto uchwałę o podwyżkach cen wody na przyszły rok. W zasadzie nie ma się czemu dziwić, gdyż inwestycja pod Węgorzewem, prowadzona przez kętrzyńskie Wodociągi, została automatycznie z tą podwyżką połączona. I choć burmistrz oraz prezes miejskiej spółki, kategorycznie temu zaprzeczają, opozycja, a także internauci, wiedzą swoje. Na naszym portalu aż roi się od komentarzy na temat Przystani. Wiele z nich dotyczy tego, kto będzie zarządzał obiektem po jego oddaniu do użytku, a niektórzy w tych przewidywaniach wskazują wprost, że zarządcą obiektu może być mąż powiatowej radnej z PSL, Dagmary Iwaniuk.

I rzeczywiście, wsłuchując się w słowa Krzysztofa Hećmana, można odnieść wrażenie, że coś jest na rzeczy. Podczas ostatniej sesji (w czwartek, 24 listopada) burmistrz Kętrzyna między innymi w taki sposób argumentował milionowy w kosztach remont na cudzym gruncie: – Niektórzy z was będą korzystać z Przystani: z żeglarstwa, z harcerstwa.

Z harcerstwa. Tak, te słowa należy chyba traktować jako swego rodzaju zapowiedź…

Robert Majchrzak

 

PS. Mimo wszystko wygląda na to, że najbardziej – przynajmniej oficjalnie – z remontu ośrodka cieszą się w… gminie Węgorzewo. Piszą tam mi.in., że „baza ma działać pełną parą jako ogólnodostępny ośrodek wypoczynkowy” i ostrzą sobie zęby na możliwość wykorzystania ośrodka w niedalekiej przyszłości: „Zielona szkoła w Przystani? Czemu nie!”. Link do artykułu znajduje się tutaj.

 

Fot. Gmina Węgorzewo

Komentarze(18)

  1. ogólnodostępny ośrodek wypoczynkowy? to mieszkancy miasta beda sie tam cisnac ze stonką warshawska? i chamstwem otwockim?

  2. Kurwa co za debilstwo. Kacyk znów nas obywateli Kętrzyna wyruchał na 3 bańki, a turbociemnota ma ubaw po pachy. Pedały kurwa same, że tak lubią brać jebanie w dupę?

    1. No tak to niestety jest. A Majchrzak też by nic nie napisał gdyby nie Rypina. Czech też teraz jest najmądrzejsza, ale gdyby Rypina pierwszy się tym przekrętem nie zajął, to sprawa by była zamieciona pod dywan.

  3. zacznijcie chodzić na sesje i inne „szoły” – dopiero oczy się wam otworzą… wygląda, że te miernoty tzn. radnych trzeba już zacząć bronić…

  4. Rypina niech lepiej napisze jak „wygrał” konkurs na stanowisko, które zajmuje. Pewnie był najlepszy w castingu 🙂 Tereska zadziałała ?

    1. Gówno cie obchodzi jak wygrał. Ma prawo pracować gdzie chce i gdzie może. Według takiego idiotycznego myślenia to gdziekolwiek by pracował to i tak znajdziecie problem i doszukiwać sie będziecie kumoterstwa.

  5. Poprzeczka postawiona wysoko przez nowe inwestycje miasta a ktoś kto obieca,że je przebije to czysty populista (choć nie wiem i nie chcem wiedzieć co te słowo oznacza).

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *