Główna Wydarzenia Hansi Jurgen Malecki: Jestem lojalny, ale kilka złotych do emerytury też się liczy
69

Hansi Jurgen Malecki: Jestem lojalny, ale kilka złotych do emerytury też się liczy

Hansi Jurgen Malecki: Jestem lojalny, ale kilka złotych do emerytury też się liczy
0
69

– Patrzę na ten wniosek i tracę wiarę w ludzi – powiedział Ryszard Niedziółka podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu, podczas które został złożony wniosek o odwołanie go z zajmowanego stanowiska. Staroście nie chodziło jednak o samo złożenie wniosku, ale o to kto i w jakich okolicznościach się pod nim podpisał.

 

– Jeden z radnych – wnioskodawców był u mnie niedawno. Porozmawialiśmy, uścisnęliśmy sobie ręce, a dzisiaj widzę jego nazwisko pod tym pismem – kontynuował Ryszard Niedziółka. – Proszę mi wybaczyć, ale zostałem tak wychowany i żyłem dotąd w przeświadczeniu, że uścisk dłoni coś znaczy…

Jak się okazało, radnym, o którym mówił starosta, jest Hansi Jurgen Malecki. Członek klubu radnych PSL nie ukrywa, że spotkał się z Ryszardem Niedziółką w cztery oczy.

– Wcześniej na sesjach trochę pyskowałem, starosta nie był dłużny, więc postanowiłem to wszystko wyjaśnić – mówi Hansi Jurgen Malecki. – Zawsze jednak byłem i wciąż jestem lojalnym członkiem klubu PSL…

 

Cały artykuł w piątkowym (2 lutego) wydaniu gazety: tk-logo

 

 

 

Zdjęcie: Hansi Jurgen Malecki (w środku) w towarzystwie Stefanii Siewruk-Welens i Sławomira Jarosika, podczas ostatniej sesji rady powiatu. Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(69)

 1. Panie starosto niech Pan wybaczy Panu radnemu,widzi Pan jak jest On rozbrajajaco-szczery,powołując się na papiery PSLu.

 2. Wstyd… W tym wieku żeby nie mieć za grosz honoru i dawać się zwyczajnie kupować, to poprostu wstyd… Taki przykład mlodszemu pokoleniu???

  1. Jak się ma 40 lat to trzeba myśleć jak wydać zarobione pieniadze a nie jak je zarobić -złota myśl nie powiem czyja.

   1. Ja to widzę tak: Niedziolka wypiął się na Hecmana nie chcąc realizować jego chorych pomysłów. Nie ugrał tym dla siebie nic więcej, poza tym, co już miał. Był już starostą. A Malecki? Tyle rąbił o tej zdradzie i co sam zrobił??? Poszedł do niego po co??? Zdradził ten swój PSL, ale szybciutko go wykupili z powrotem… Ile dostał za lojalność???

    1. Co Niedziółka miał? stanowisko Starosty , które dostał z PSL-u i co jest lojalny ? Wypiął się na Prezesa PSL Hećmana bo już miał Stanowisko i co zrobił sam : Szpital , Basen , ul Budowlana . OBRZYDLIWE !!! bez honoru !

     1. Hecman to zło powszednie tego powiatu od lat… Z nikim nie potrafi się zgodzić. Porazka. Przecież miał wszystko. Większość rady powiatu to PSL, starosta, radny wojewódzki pan Kawczynski też PSL, już u Hecmana nie pracuje, bo z nim się nie da pracować. Kto ma trochę oleju w głowie, to odwraca się od niego i omija szerokim łukiem. To nie jest żadna zdrada, to najlepsze co można zrobić, żeby zachować twarz i nie dać się wmanewrowac w jego chory system sprawowania władzy absolutnej. A pan Malecki to typowy zdrajca, bo sam siebie najbardziej zdradza dla pieniędzy…

     2. Obrzydliwy, o czym Ty piszesz dla jakich pieniędzy Hansi zdradził ? to , że w ramach rządzącej 11 został przewodniczącym Komisji Zdrowia to sprawa rządzącej 11 a nie Twoja , nie masz argumentów i obrzydliwie przypisujesz Hansemu zdradę , rozjaśnij mi bo nie wiem o czym piszesz ?

     3. A dlaczego został przewodniczacym komisji właśnie po wizycie u Niedziolki??? Zeby go zatrzymać w 11 rzucili mu łakomy kąsek… Pazerny na kasę skorzystał. Gdyby tej komisji nie dostał też byłby taki lojalny wobec PSL???

    2. Do Obrzydliwego. Piszesz o oleju w głowie. To zapytaj swojego starosty dlaczego mu zabrakło tego oleju i wszedł na listy PSL. Przecież nie można powiedzieć, że pan Niedziółka nie znał pana Hećmana. Znał go i wiedział jaki jest. Jak się na coś godzisz, to dotrzymuj tego.

     1. Żeby każdy dotrzymywał słowa tak jak Starosta, to byłoby dobrze. I nie piszci bzdur że Starosta zdradził, bo podam przykład jak np w małżeństwie żona(mąż) jest nie uczciwa i okazuje się ze nią (nim) da się z nią żyć , to co się robi? odchodzi! to też zdrada?

     2. Przez takich jak ty co to mówią ze deszcz pada jak im w gęby plują nigdy nie będzie dobrze. Co to ma znaczyć, ze znal Hecmana i wiedzial jaki jest??? To Hecmanowi nikt nie ma prawa się sprzeciwic, bo wszyscy wiedza jaki jest???

    3. Spokojnie nie podniecajcie się tak bardzo to jest towarzystwo wzajemnej adoracji a to , że jeden drugiego powiedzmy w…rolował . Myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że jeżeli jest zgoda to żyje nam się łatwiej i przyjemniej ,, zgoda buduje, niezgoda rujnuje ”. szkoda miasta . Rządów hećmana mam dosyć pokolenia będą spłacały kredyty zaciągnięte przez miasto i miejskie spółki na te jego księżycowe pomysły. A najlepszy to będzie ten plac do ” gry w bule ” Ciekawa jestem gdzie on to podpatrzył bo nie wierzę ,że sam to wymyślił.
     Pozdrawiam

     1. Siebie warte towarzystwo. Jeden załatwi boisko do gry w kule, a drugi Ukraińców do internatu.

 3. Panie Starosto, wybory już tuż tuż, i jak tak dalej będzie to nikogo z tej słynnej 11 nie będzie, bo my to wszystko widzimy i ocenimy jednym podpisem przy urnach.

  1. Do ZSL , co Ty jesteś Dyktatorek z AWS ,PC czy z PIS i będziesz mówił jak głosować mają ludzie a może Ty jesteś z PZPR ?

 4. Rysiek , tracisz wiarę w ludzi ? Ja już dawno straciłem wiarę w Ciebie , jak sprzedałeś się dla PIS-u . Kim Ty dzisiaj jesteś i co możesz ? jesteś zakładnikiem PIS-u , gdzie Ty masz honor ? Jeszcze masz czelność kogoś oceniać zacznij od siebie ! Dawno powinieneś zrezygnować ze stanowiska i radnego . Co znaczy Twoje słowo ? przypomnij sobie co mówiłeś przed mianowaniem Ciebie na stanowisko Starosty , przypomnieć Ci ? Ja też myślałem , że uścisk dłoni i dane słowo coś znaczy dla Ciebie , zaufanoTobie ,krótką masz pamięć ! Jak Ty zostałeś wychowany , to widać . Niszczysz ludzi ,zwalniasz z pracy bez powodu :Chodara, Tabaka,Mazurowska , Małachowska , Krupiennik .
  Lepiej milcz i nie kompromituj się !!!

  1. A przez Hećmana rządy ludzie muszą wyjeżdżać z Kętrzyna. Bardziej mi żal paru tysięcy ludzi niż kilku urzędasów odklejonych od stołków.

   1. Ja chciałem wyjechać z Kętrzyna to wyjechałem i nie żal się nade mną mam wolną wolę i robię co chcę , nie trzymaj mnie na siłę w Kętrzynie . Ale nich Niedziółka nie niszczy ludzi tych , którzy chcą być i żyć w tym mieście nad Gubrem

    1. Ty może wyjechałeś z własnej inicjatywy, ale sporo osób przez Hećmana wbrew swoim planom życiowym. To też forma niszczenia ludzi.

  1. Mniej niż trwanie Niedziółki na stanowisku Starosty !
   Pan Hansi jest lojalny , nie sprzedaje się , był w Klubie Radnych PSL i jest , nie chodzi jak smród po gaciach po innych ugrupowaniach.

   1. To po co poszedł do Niedziolki??? Zresztą wcale mnie to nie dziwi. Kiedyś był w opozycji do Kozyry, ale za „parę złotych do emerytury” dał mu się kupić. Do Wiśniewskiego tez był w opozycji… Tyle jest warta jego opozycja ile mu kto da.

    1. Ty sam jesteś OBRZYDLIWY . Pana Hansiego cenię za swoją samodzielną mądrość czy to do Kozyry ,Wiśniewskiego czy Niedziółki

    2. Poszedłem do Pana Starosty aby go przeprosić za nie zawsze właściwe zachowanie wobec niego i zaproponować dysputę publiczną bez osobistej agresji. Tylko tyle.

 5. – Proszę mi wybaczyć, ale zostałem tak wychowany i żyłem dotąd w przeświadczeniu, że uścisk dłoni coś znaczy…
  Panie Niedziółka to ma być samokrytyka??? Nie tak dawno ściskał Pan rekę i obiecywał, obiecywał, obiecywał…

  1. Tak jest z jego obiecywaniem. Po objęciu stanowiska starosty na spotkaniu z pracownikami obiecywał, że będzie regulował pensje. Już niebawem koniec kadencji no i na obiecankach się skończyło. Ale syty głodnego nigdy nie zrozumie.

 6. Popatrz matko popatrz ojcze oto idą dwaj folksdojcze…co za hańba co za wstyd…jeden Polak drugi żyd…

 7. Jak można Niedziółkę poważnie traktować jeśli szczegóły każdej rozmowy przekazuje portalowi, który działa w ten sam sposób. Jak wcześniej z prezesem ktbs. I starosta i ten portal to pomyłka

 8. O tym jak funkcjonuje określona zbiorowość decudują w systemach demokratycznych wyborcy. Ale muszą to być wyborcy świadomi, interesujący się tym co w ich imieniu robią wybrańcy. Niestety obecnie w samorządach panuje tania propaganda, kłamsto, obiecanki cacanki, korupcja polityczna, i wiele innych negatywnych zjawisk, ktore są woda na młyn dla róznego rodzaju populistów, cwaniaków, obiecywaczy , dla których tylko władza i ich interes prywatny oraz najbliższego otoczenia ma znaczenie a nie dobro wspólne, co by ono nie oznaczało. I jest to prawda, którą bardzo łatwo sprawdzić na każdym poziomie władzy. I trwało to będzie dotąd dopóki ten zwykły obywatel nie zacznie sie interesować i kontrolować tych, którym powierzył swój los oddając na tego czy innego swój głos w różnego rodzaju demokratycznych wyborach. Inaczej nic sie nie zmieni, Samo wypowiadanie się na różnego rodzaju forach też nie zmieni tej patologicznej pratyki, Tylko organizowanie sie osób, którym na sercu leży dobro Państwa, oraz jego struktur organizacyjnych, gmin, powiatów, czy województw może zapewnić praworządne, racjonale i sprawiedliwe rządy na każdym poziomie.

  1. Słusznie prawisz Mieszkańcu ale masz jakiś konkretny pomysł aby dotrzeć i przekonać tych dających się nabierać na tanie chwyty ?. Inna sprawa , że osób ideowych jest moim zdaniem bardzo mało i tu wracamy do punktu wyjścia czyli każdy sposób który przekona tych jak to piszesz ” zwykłych obywateli ” ja powiem mieszkańców do tego aby nie dawali się nabierać na tanie chwyty typu kwiatki,letnie baseny i siłownie place zabaw do gry w bule.Ponieważ te pieniądze można wykorzystać skuteczniej i z większym pożytkiem dla nas mieszkańców. Pozdrawiam

   1. Rusałko. Pisanie cyt. pieniądze można wykorzystać i z większym pożytkiem dla nas mieszkańców’ jest też takim ble, ble. No to napisz jak?

    1. To Ty bierzesz za to pieniądze więc myśl chłopcze myślenie ma przyszłość. Wiem jedno , że wydawanie pieniędzy na kwiatki,sratki, fontanny ,place do gry w bule to jest chore – nas po prostu na to nie stać . Niedawno znajomy z Niemiec powiedział ,że Kętrzyn to bardzo bogate miasto .
     Piszesz na zlecenie swojego guru ? pytam się jak to blondynka

     1. Akurat źle trafiłaś, co oznacza, że zamiast pisać rzeczy ciekawe i konkretne pleciesz brednie.

    2. Takie tam ble ble byle się podlizać a fuj fuj – to tak w czynie społecznym ? czy też jesteś ciężko i wolno myślący jak mawiał klasyk Zagłoba ” Ne scio, cobym wolał, czy mysie, czy psie kiszki. Ale to pewna, żebym w żadnych mieszkać nie chciał, bo to i osiedzieć się tam nie łatwo i wychodzić nie politycznie. „

   2. Moim zdaniem ideowy jest tylko Rypina. Reszta w kętrzyńskiej polityce to zwykli populiści od fontann, parków linowych, czy ogrodów kwiatowych. I to się kręci. To jest jak Hydra. Przykładowo taka Baraniecka wyleciała z polityki, ale w jej miejsce już usiłuje wskoczyć Szypulska i Dojlido. Oprócz populistów grających ostro na swoje indywidualne kariery polityczne, jest jeszcze sort oportunistów, którzy za koryto u Hećmana lub Niedziółki publicznie włażą im w pewne miejsca. Wszysko.

    1. Kto to jest Dojlido , to ten co w wyborach z listy Kukiz 15, dostał 3 głosy a w programie głosił wycinkę wszystkich drzew przy drogach ? i to był jego cały program , widać że wiedza Jego ograniczona

    2. Dajcie spokój temu Rypinie , nie kreujcie Go na Burmistrza bo On boi się własnego cienia , bez jaj i charyzmy , jest to zły kandydat .

    3. Są też tacy, którzy za podanie ręki tracą godność i logiczne myślenie. Bez szans na karierę . Prawda PanRzecznik?

     1. To nie dygresja, tylko przyznacie Ci racji. Nawiązuję do tego, że za koryto oportuniści, włażą w pewną część ciała.

 9. do „PAN M” cyt. „ale w jej miejsce już usiłuje wskoczyć Szypulska” Pewnie pragnie skoczyć na konia. A co ona wie o polityce? Lepiej niech się weźmie za pracę zawodową !

  1. Tak też uważam. Pani Szypulska ma autentyczny dryg artystyczny i uważam, że doskonale sprawdza się w działalności kulturalno-rozrywkowej. A od populizmu obojętne w jakiej formie i przez kogo uprawianego, chroń Nas Panie Boże.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *