Główna Kętrzyn Groźny wypadek pod Kętrzynem. Przejażdżka zakończona dachowaniem!

Groźny wypadek pod Kętrzynem. Przejażdżka zakończona dachowaniem!

Groźny wypadek pod Kętrzynem. Przejażdżka zakończona dachowaniem!
0
10

Na dachu zakończył przejażdżkę autem młody kierowca, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście 21-latkowi nic się nie stało, był też trzeźwy.

 

Do zdarzenia doszło minionej soboty. Kilka minut przed godziną szóstą oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadomień Ratunkowych, że na trasie Stara Różanka – Kętrzyn, na wysokości pierwszego wjazdu do Wopławek, doszło do zdarzenia drogowego.

– Z przekazanych informacji wynikało, że w zderzeniu uczestniczył jeden pojazd oraz jedna osoba jest poszkodowana. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe – poinformowała mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Na miejscu policjanci ustalili, że 21-letni mężczyzna, kierując Audi na łuku drogi, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie – po uderzeniu w przepust – pojazd dachował i zatrzymał się na lewym pasie jezdni. Na szczęście kierujący nie doznał poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało też, że 21-latek był trzeźwy. Odpowie jednak za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

red
Fot. KPP Kętrzyn

Komentarze(10)

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *