Goalsize Korsze w 1/16 Halowego Pucharu Polski!

Goalsize Korsze w 1/16 Halowego Pucharu Polski!

Przygoda ekipy Goalsize Korsze z Halowym Pucharem Polski nadal trwa! W meczu 1/32 finału rozgrywek nasz zespół okazał się lepszy od pierwszoligowego Heliosa Białystok.

 

Mecz rozegrany w hali widowiskowo-sportowej w Korszach od samego początku ułożył się pod dyktando gospodarzy. Szybko zdobyte bramki przez Tomasza Bobrowskiego oraz Damiana Mazurowskiego, pozwoliły drużynie Goalsize na kontrolowanie przebiegu dalszych wydarzeń. A te dostarczyły kibicom wielu emocji. Zawrzało szczególnie w końcówce, kiedy przy stanie 4:3 dla gospodarzy, goście wykonywali rzut wolny na szóstym metrze od bramki Goalsize. Ostatecznie jednak wygrana stała się faktem i zespół „zmontowany” przez Krzysztofa Piwiszkisa zobaczymy w kolejnej fazie zmagań o HPP.

– Nie ma co ukrywać, że zwycięstwo bardzo nas cieszy – mówił po meczu kapitan drużyny Goalsize. – Zwłaszcza, że w następnej rundzie możemy trafić na zespół z halowej Ekstraklasy.

W porównaniu z turniejem eliminacyjnym, który odbył się przed tygodniem, w korszeńskiej drużynie wystąpił Tomasz Bobrowski, posiadający w CV tytuł halowego mistrza Irlandii. Nie zagrał natomiast awizowany wcześniej Michał Miller, na którego występ w tym meczu nie zgodził się Widzew Łódź.

– Obawiałem się tego występu, gdyż przez miesiąc w ogóle nie grałem – powiedział po spotkaniu Tomasz Bobrowski. – Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i gramy dalej.

Oprócz wspomnianych Bobrowskiego i Mazurowskiego, na listę strzelców w spotkaniu z Heliosem dwukrotnie wpisał się Paweł Aleksandrowicz. Ponadto w drużynie zagrali: Dawid Zięba, Piotr Sawicki, Paweł Sawicki, Adam Krajewski, Krzysztof Piwiszkis i Mariusz Machniak. Mecze 1/16 finału HPP zaplanowano na 27-28 stycznia.

rm

 

Zdjęcie: Goalsize Korsze po zwycięstwie nad Heliosem Białystok. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *