Główna Wydarzenia Gmina Kętrzyn rozwiązała umowę na odbiór odpadów. Wójt: Kętrzyński Komunalnik nie sprostał zadaniu
23

Gmina Kętrzyn rozwiązała umowę na odbiór odpadów. Wójt: Kętrzyński Komunalnik nie sprostał zadaniu

Gmina Kętrzyn rozwiązała umowę na odbiór odpadów. Wójt: Kętrzyński Komunalnik nie sprostał zadaniu
0
23

Gmina Kętrzyn rozwiązała umowę z kętrzyńskim Komunalnikiem na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Zdaniem Gminy miejska spółka już na samym początku współpracy nie wywiązała się ze swoich zobowiązań. Zdaniem spółki było inaczej…

 

Pod koniec listopada ubiegłego roku Gmina Kętrzyn ogłosiła przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Komunalnik”, z którym też Gmina podpisała stosowną umowę. Współpraca nie trwała jednak długo. Już w nowym roku, a dokładnie 4 stycznia, Gmina Kętrzyn rozwiązała umowę z kętrzyńską spółką, gdyż ta nie wywiązała się z realizacji zadania.

– Zgodnie z umową „Komunalnik” miał pięć dni na rozstawienie na terenie naszej gminy pojemników na odpady – wyjaśnia Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn. – Niestety, komisja, która sprawdziła stan realizacji tych działań, stwierdziła, że pojemniki nie zostały dostarczone do ponad połowy wymaganych punktów. Rozwiązaliśmy więc to porozumienie w trosce w komfort naszych mieszkańców…

 

Cały artykuł w najnowszym wydaniu gazety: tk-logo

Komentarze(23)

 1. Tam chyba chodziło o coś więcej niż o same pojemniki bo to śmieszny argument.I tak gro mieszkańców nie segreguje śmieci wystarczy poparzeć wokoło.Znajoma ma dzieci w Szwajcarii tam to jest rygor i dyscyplina z odpadami, strach pomyśleć.

  1. Nie przypominam sobie, a tez mieszkam w gminie. Z tego co wiem, to gminne przedsiebiorstwo jest na poczatku drogi jesli chodzi o odbior odpadów, komunalnik robi to od lat, a jakosc uslugi pozostawia wiele do życzenia… Trzeba dac szanse rodzimej firmie, tam pracują głównie ludzie z gminy.

 2. Odbiór śmieci to jedno a wywóz to gdzie , do Mazan ? Czy gmina jest na to przygotowana bo nic nie piszecie . Proszę o pełną informację a nie zdawkową .

 3. Do TKM odpowiadając na pytanie wyjaśniam , odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych taki przetarg ogłasza gmina . Zagospodarowanie odpadów komunalnych zgodnie z ustawą polega na przekazaniu odpadów komunalnych do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Tam odpady są segregowane i w duża cześć odpadów trafia do ponownego użycia, pozostałe około 30 % jest unieszkodliwiana przez kompostowanie i trafia na składowisko jako kompost. Gmina Kętrzyn dostarcza odpady do R.I.P.O.K w Sękitach koło Bisztynka. Odbierający odpady przekazuje je odpłatnie i tak za selektywnie zebrane odpady płaci po 30 zł za tonę a za zmieszane po 270 zł za tonę. Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne jest przygotowane na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Kętrzyn, bowiem Rada Gminy przekazała środki finansowe na remont samochodów. Przepraszam że tak długo ale krócej tego opisać się nie da Pozdrawiam.

 4. Łał,jak posłyszałem finansowaniu remontu samochodów to gdzie my jesteśmy,że rezygnujemy z firmy,która ma samochody specjalistyczne do tego typu usług i do tego światowych marek,które zdaja egzamin w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

   1. Oportunizm,znalazłem w internecie co znaczy te słowo.Mądre nie ma co w szkołach takich zwrotów nie uczą a jakich postaw nie mnie sądzić.

 5. Panu Wójtu się w głowie przewraca. 5 dni na rozstawienie pojemników w całej gminie. Gratuluję inwencji, pomysłowości i zdrowego rozsądku. Kiepskich ma Pan doradców.

  1. A to kto umowę podpisywal? Wójt sam ze sobą? Skoro Komunalnik takie warunki umowy przyjął, to należało się wywiązać. To połowa gminy gdzie miała przepraszam bardzo śmieci wyrzucać, jak pojemników nie dostała??? Może do lasu???

  2. Haha☺ jakby ci przyszło nawet przez 5 dni śmieci w domu trzymać, bo pojemnika nie dostałeś, to dopiero miałbyś zawrót głowy ze smrodu. Chyba, że lubisz☺

    1. Mówimy o pojemnikach do segregacji smieci a tobie gnojowica po łbie chidzi. Gmino gmino takie podejście do sprawy spowoduje ze ludzie smieci będą palić a co się nie spali pójdzie do lasu.

 6. To sprawa dla reporterów Interwencji lub Uwagi.Mam nadzieję, że Wójt przed kamerami wyjaśni w co gra z mieszkańcami Gminy.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *