Główna Felietony Felieton Majchrzaka: O niedźwiedziu i jego łapie
39

Felieton Majchrzaka: O niedźwiedziu i jego łapie

Felieton Majchrzaka: O niedźwiedziu i jego łapie
0
39

Cała ta saga z odwołaniem starosty przypomina mi stary dowcip o niedźwiedziu i zającu. Ten, w którym niedźwiedź leje raz po raz spotykanego zająca tylko za to, że ten nie ma papierosów. A gdy już ma, to bęcki są za to, że papierosy są z filtrem lub dla odmiany, że bez filtra.

 

W dowcipie zając zaopatrzył się w końcu we wszystkie możliwe marki: Popularne, Klubowe, Radomskie, no i Camele, bo jak wiadomo Franz je pali. No i tak zaopatrzony znów stanął na drodze niedźwiedziowi.

– Zając! Daj papierosa!

– Z filtrem, czy bez?

– Zając! A ty znowu bez czapki!

I bęcki. Bo bez czapki.

Podobnie działa „niedźwiedź” pragnący odwołania starosty. On, a raczej jego łapa, pod postacią kilku „niedźwiadków”, raz po raz stara się przyładować „zającowi”. To kupił plan naprawczy szpitala, to chciał powołać komisarza, to nie podpisał wniosku… Jak to wszystko nie podziałało, to „brak zaufania”. Czyli takie „bez czapki”.

We wspomnianym dowcipie przegranym jest zając. Jednak jak głosi legenda, niedźwiedzie w Kętrzynie raczej nigdy nie miały łatwo. Pewnego razu łapę takiego jednego, który próbował tu trochę bardziej pohasać, znaleziono gdzieś w okolicach Mrągowa…

Robert Majchrzak

 

Fot. Dariusz Poniatowski

Komentarze(39)

 1. Porównanie może i dobre, tyle że zającem jest tu zwykły obywatel któremu żadna to różnica czy oskubie go niedźwiedź czy lis (którego Redaktor nazywa zającem). Dlatego i niedźwiedziowi i lisowi należy sprzedać solidnego kopa w d… przy okazji najbliższych wyborów. Jeśli więc niedźwiedź lisowi wilkiem, to dla mnie jest ok, bo szansa na normalność w tym lesie zwiększa się.

 2. A może by tak zrobić jakiś sondaż poparcia starosta vs. burmistrz? 🙂
  Tudzież Robert vs. Jarosław, bo to w sumie na jedno wychodzi 😉

  1. Już tych dwóch tak samo rządzących wystarczająco zawłaszczyło przestrzeń medialną. Wystarczy ich obu, zwłaszcza że w działaniach niewiele się różnią (niekompetencja kadr, kredyty, polbruki, nepotyzm).

 3. Mieszkam w Kętrzynie tyle lat ale genezy herbów naszych miast powiązać do opisu sytuacji tutaj w samorządach zaistniałej poniekąd być może dobrze wyreżyserowanej nigdybym nie słyszałem.Za parę miesiecy znów będzie na chwilę tak jak było na początku wszystko cacy a potem …

 4. Poziom felietonu żenująco niski. Panie redaktorze, tak przy okazji: proszę podać numer buta postaram się Panu kupić przyzwoite buty, bo wstyd w takich się fotografować.

   1. Panowie dobre i na piance za 55zł stać każdego tym bardziej,że od wiosny do tej pory łażę tylko podczas sypania soli z piachem siadły .Ale jest na to rada doskonały klej silikonowy do obuwia drogi mała tubka 4 zł ale trzyma.

   2. Tylko tyle? Ja tyle w sezonie letnim płacę za markowe klapki. Cena nie gra roli. Podaj tylko numer aby pasowały

 5. Redaktorze, mrągowska łapa pochodzi od niedźwiedzicy i została jej odrąbana, a nie znaleziona. Zdobyte trofeum stalo się herbem Mragowa. Znowu słyszał że dzwonią ale nie wie, w którym kościele? Co to będzie jak zając i kroliczek czmychną a niedźwiadki dorosną? Cienko wowczas widzę przyszłości dwóch stałych felietonistow.

 6. Ani zając ani niedźwiedź, jeżeli już to kret i chomik. Jeden ślepy na wszystko a drugi ma duży apetyt na wszystko. Pan redaktor zamiast pisać „zabawne” ha, ha, felietony, powinien zainteresować się tematem, można powiedzieć „smiertelnym” dla naszego miasta. Czy epidemia gruźlicy i innych chorób zakaźnych u naszych sąsiadów z Ukrainy, tak licznie zapraszanych w nasze gościnne pielesze, jest źródłem zmartwień władz, menedżerki i lokalnej elity? Czy też w imię wątpliwego zysku są w stanie poświęcić wszystkich wokół sądząc, że to ich nie dotknie. Gruźlica potrafi rozwijać się ukryta kilkanaście lat, więc złudzenia można mieć, pytanie czy to jest to, co mamy zostawić naszym dzieciom? Panie redaktorze do pracy! Czas pokazać, że ani kret ani chomik, nie przeszkodzi obywatelskiemu dziennikarstwu. Powodzenia.

  1. Prawdziwy dziennikarz temat zwącha w każdym kręgu ten niestety tematy ma narzucone przez kolesi do wyborów a potem na zieloną trawkę. No kolesiów już nie będzie w grze.

   1. Szkoda że Redaktor nie docenia Rypiny i niewłaściwie lokuje swoje nadzieje. A dobra gazeta każdej władzy będzie potrzebna, nie? 😉

 7. BRAWO panie redaktorze Majchrzak ,trafił pan w sam środek tarczy strzelniczej..Niedźwiedź ,zawsze będzie niedźwiedziem (narcyzem) , ale zając powinien być sprytniejszy.. Pokonać niedźwiedzia sprytem i inteligencja, tak jak ruskiej bajce (wilk i zając).

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *