Główna Barciany Ergo został emerytem. Sympatyczne pożegnanie w barciańskiej straży granicznej [VIDEO]
4

Ergo został emerytem. Sympatyczne pożegnanie w barciańskiej straży granicznej [VIDEO]

Ergo został emerytem. Sympatyczne pożegnanie w barciańskiej straży granicznej [VIDEO]
0
4

Miniona środa, 22 listopada, to ostatni dzień, w którym służbę pełnił… pies Ergo. Pogranicznicy z Barcian uroczyście pożegnali się ze swoim kumplem, który odszedł na „emeryturę”.

 

– Po dziesięciu latach pracy w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej owczarek niemiecki przeszedł na zasłużoną emeryturę – relacjonuje Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG. – Czworonożny „funkcjonariusz” od początku swojej służby specjalizował się w tropieniu.

To dzięki niemu wykryto sprawców przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i to on wspierał mundurowych w szukaniu osób zaginionych. Ponadto, wielokrotnie uczestniczył w pokazach, prelekcjach i wizytach w jednostkach oświatowych na terenie powiatu kętrzyńskiego, budząc zasłużony podziw wśród publiczności.

Przy okazji pożegnania psa ppłk Wiesław Dyśko, komendant Placówki Straży Granicznej w Barcianach, podziękował jego przewodnikowi, st. chor. Piotrowi Kieżunowi za opiekę i wspólną służbę z Ergo  a czworonożnemu podopiecznemu wręczył psie smakołyki.

red
Fot. W-MOSG

Komentarze(4)

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *