Główna Wydarzenia Echa sesji rady powiatu: Były wójt przeciwny inwestycjom w jego gminie
18

Echa sesji rady powiatu: Były wójt przeciwny inwestycjom w jego gminie

Echa sesji rady powiatu: Były wójt przeciwny inwestycjom w jego gminie
0
18

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kętrzyńskiego, która odbyła się 24 lipca, radny Sławomir Jarosik nie wyraził poparcia dla zaplanowanych inwestycji powiatowych. Dwie z nich miały być zrealizowane na terenie gminy Kętrzyn, której do roku 2014 Jarosik był wójtem.

 

Zgodnie z wynikami głosowania powiatowych radnych na 99 procent nie dojdzie do realizacji dwóch inwestycji na terenie gminy Kętrzyn. Mowa tu o wykonaniu nawierzchni bitumicznej na odcinku drogi powiatowej nr 1968N w Wilkowie (od drogi wojewódzkiej nr 591 do Zespołu Szkół w Wilkowie) na kwotę 100 000,00 zł oraz o opracowaniu dokumentacji projektowej  na przebudowę drogi powiatowej nr 1608N Wopławki – Czerniki, na kwotę 30 000,00 zł.

red

O ostatniej sesji rady powiatu przeczytasz tutaj

 

Zdjęcie: Pierwszy od prawej Sławomir Jarosik. Obok Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna, powiatowy szef PSL i zdaniem wielu – „motor napędowy” powiatowej opozycji. Fot. Robert Majchrzak/Archiwum

Komentarze(18)

 1. I co z tego? Jarosik to gość. Był świetnym wicestarostą, Rada Powiatu pracowała prawidłowo, aż na horyzoncie pojawił się uliznany i zepsuł wszystko. Szkoda tej kadencji i 4 lat. Pracownicy starostwa nic nie powiedzą ale oni też cierpią. W sumie oni w tej rozgrywce nie liczą się. Z duszą na ramieniu czekają kiedy narażą się ulizanemu i bezpodstawne zostaną zwolnieni z pracy.

  1. To tak jak w urzędzie miasta. Jeden syf drugiego warty. Wybór między opcją Hećmana, a opcją Niedziółki, przypomina mi wybór między dżumą, a cholerą.

  2. Przecież to jest celowe działanie żeby sprowokować odrzucenie uchwały. Oprócz rzeczy dobrych i potrzebnych w jednej uchwale nawalono tyle „chłamu”, że trudno przejść nad tym do porządku. No i jest okazja, żeby głośno krzyczeć, że ten czy tamten jest przeciw inwestycjom w swojej gminie.

   1. To też metoda Hećmana. Łączy rzeczy potrzebne z chłamem i przez to zwykli radni mają trudne wybory ( zwykli, bo jego radni i tak poprą każdy chłam).

 2. Piękne zestawienie prowybiorcze: tu – tryumfujący wójt Bobrowski, tu – poniżony były wójt Jarosik. Super reklamę robi gazeta p. Bobrowskiemu.
  Gratis?

  1. Haha, pan Jarosik sam sobie zrobil reklamę… Nie pierwszy zresztą raz. On się w tej radzie powiatu nie znalazl jakims cudem. Ludzie go wybrali. Ludzie z tej gminy. A co on przez całą kadencje dla tej gminy zrobil????

  2. A pionierynka i nasze miasto Kętrzyn robi non-stop reklamę Hećmanowi. Za darmo? Czy z naszych czynszów i podatków?

 3. Piękny Sławuś sam sobie winien. Co zrobił dla gminy jako radny powiatu? Woli być w opozycji bo wywalili go z wicka niż działać konstruktywnie. Działa tak samo jak wtedy gdy był wójtem – myśli tylko o sobie.

 4. a obecny wojt co zrobił? to co na obiecywał ludziom przed wyborami to nic nie zrobił . tylko pozwalał ludzi z gminy a za trudni swoich przydupasow

  1. Dobre sobie… Haha… Zrobil chyba w kazdej miejscowosci cos, na co ludzie latami czekali. Z Slawek to zatrudnial samych swoich przeciwnikow prawda??? Haha. Kazdy chce pracowac z ludzmi, do ktorych moze miec zaufanie i na ktorych moze polegac, a nie co ku za plecami będą klody rzucac dla zasady i z tesknoty za pieknym Slawkiem

 5. http://bezcenzury.ketrzyn.pl/
  Zapłacili za dużo, żądają zwrotu pieniędzy.
  Mieszkańcy budynku, przy ul. Różanej w Kętrzynie, należącego do Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”, nie zgadzają się na dotychczasowe niesprawiedliwe rozliczanie opłat za ciepło i 30 maja złożyli pismo do zarządu spółdzielni.
  Dlaczego Prezes Spółdzielni Arkadiusz K. podjął taką decyzję?
  Dlaczego, jak twierdzą spółdzielcy, oszukiwał(?) ich na ogrzewaniu? Czy dlatego, że bał się o ich reakcję na walnym zgromadzeniu? Bał się, że nie udzielą mu absolutorium i go odwołają ze stanowiska?
  cdn.

 6. Tak tańczy, jak mu Hecman zagra… Zawsze tak było. Wszystko miastu podporzadkowal jak wojtem byl. A miasto z „glupich chlopow” z gminy dojna krowę sobie zrobilo za bylego wójta pozwoleniem…

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *