Dzięki wystawie w bibliotece każdy może poeksperymentować

Dzięki wystawie w bibliotece każdy może poeksperymentować

Eksperymentuj to tytuł wystawy interaktywnej, otwartej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Srokowie. Wystawa jest częścią projektu pt. Laboratorium Eksperymentów i Robotyki w Gminnej Bibliotece w Srokowie, w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

 

Interaktywna ekspozycja, pozwalająca zdobywać wiedzę z zakresu fizyki, biologii i geografii będzie otwarta przez cały rok. Wstęp na nią jest bezpłatny. Wystawa adresowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale z powodzeniem mogą korzystać z niej całe rodziny. Pozwala to na przeżycie wspólnej naukowej przygody. Każdy uczestnik może samodzielnie przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty. W skład wystawy wchodzą interaktywne eksponaty oraz urządzenia i materiały, których zadaniem jest zachęcenie odwiedzających do poszerzania wiedzy o zjawiskach zachodzących w otaczającym nas wiecie.

Całe przedsięwzięcie to ponad 20 stanowisk, w tym. m.in. drukarka 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, mikroskop z wyświetlaczem LCD wraz z zestawem 100 gotowych do użytku preparatów biologicznych, model anatomiczny człowieka i model ruchomy Układu Słonecznego. Stanowiska zostały przygotowane tak, by zwiedzający mogli samodzielnie, całkowicie bezpiecznie eksperymentować i dzięki temu zrozumieć dane zjawisko. Przy każdym stanowisku znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych procesów.

Wystawa interaktywna to eksponaty, które pozwalają samodzielnie prowadzić doświadczenia. Dzięki nim można oszukać własny wzrok lub sprawdzić zdolność zapamiętywania. Eksperymenty pomagają zrozumieć zjawiska naukowe i sprawiają, że zaczynamy dostrzegać je w codziennym życiu.

– Nauka jest naprawdę fascynująca i efektowna. Pozwólmy się o tym przekonać! – zachęcają do odwiedzenia wystawy jej organizatorzy. – Ciekawość to punkt wyjścia wielu przełomowych badań, odkryć i wynalazków.
Potrzeba samodzielnego poznawania świata i zrozumienia rządzących nim reguł drzemie w nas wszystkich, niezależnie od wieku i profesji. Spróbujmy ją rozbudzić. Jak? Dzięki interaktywnej wystawie Eksperymentuj w Gminnej Bibliotece w Srokowie

Źródło: GBP Srokowo

 

Fot. BGP Srokowo

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *