Dzięki specjalnej torbie próbował ukraść perfumy. Wolnością cieszył się tylko rok…

Dzięki specjalnej torbie próbował ukraść perfumy. Wolnością cieszył się tylko rok…

Zaledwie rok cieszył się wolnością pewien 33-latek, który przebywał poprzednio w zakładzie karnym ponad 12 lat. W środę, 28 lutego, popełnił kolejne przestępstwo….

 

Około godziny siedemnastej kętrzyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z drogerii na terenie miasta. Na miejscu zostali poinformowani przez pracowników, że klient sklepu dokonał kradzieży perfum.

– Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był doskonale przygotowany do nielegalnego procederu. Do kradzieży perfum wykorzystał torbę, która od środka była starannie wyłożona  taśmą folią aluminiową – poinformowała mł. asp. Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej komendy. – Wszystko po to, by uniknąć włączenia się alarmu na bramkach wyjściowych, podczas opuszczania sklepu.

Całe zdarzenie obserwował jednak przez kamery monitoringu pracownik ochrony sklepu. Kiedy mężczyzna planował opuścić sklep, ochroniarz zatrzymał go, a następnie powiadomił policję. Jak się okazało, 33-latek zaledwie rok przebywał na wolności po opuszczeniu zakładu karnego, w którym przebywał ponad 12 lat za dokonane wcześniej kradzieże. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
3Komentarz
  • zbyszek
  • Dodano 1 marca 2018

  Robiąc zakupy w markecie już w domu zauważyłem brak cebuli,udałem sie do sklepu w nadziei,że leży sobie przy kasie,ale śladu po niej nie było.Różnie sobie pomyślałem,dopiero po czasie w domu znalazła się zguba była w łazience. Zaraz w te pędy pobiegłem powiadomić sklep o znalezieniu mojej cebuli.

  Odpowiedz
  • Heniek
  • Dodano 1 marca 2018

  Bardzo dziękujemy redakcji za rozpowszechnianie sposobów na uniknięcie działania bramki. Doskonale.

  Odpowiedz
   • zbyszek
   • Dodano 1 marca 2018

   Jeszcze proszę napisać jakiej marki były te perfumy to kupię takie same dla żony. 🙂

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *