Główna Informacje Druga edycja programu Fundacji Tesco: Możesz zdecydować komu tym razem pomogą
0

Druga edycja programu Fundacji Tesco: Możesz zdecydować komu tym razem pomogą

Druga edycja programu Fundacji Tesco: Możesz zdecydować komu tym razem pomogą
0
0

2 stycznia ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu pt. Decydujesz, pomagamy, mającego na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych. Organizacje z Warmii i Mazur otrzymają w sumie 5 grantów o łącznej wartości 25 tysięcy złotych.

 

O tym, które pomysły zostaną dofinansowane, zdecydują sami mieszkańcy naszego regionu. W pierwszej edycji programu mieszkańcy Warmii i Mazur wybrali 7 organizacji, do których trafiło w sumie 35 tys. zł. Jednym z nich było zorganizowanie Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych TAN 2016. Dzięki inicjatywie Mazurskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i grantowi uzyskanemu w programie pt. Decydujesz, pomagamy, przedstawiono mieszkańcom powiatu kętrzyńskiego artystyczne dokonania osób niepełnosprawnych, jako ich udział w życiu społeczno-kulturalnym. Nastąpiła integracja uczestników reprezentujących środowisko osób niepełnosprawnych z różnych regionów Polski, w tym roku również zagranicznych (Łotwa, Litwa). Dzięki Przeglądowi, uczestnicy zostali zmotywowani do rozwijania dalszej twórczości. Wydarzenie było okazją do promowania kultury i walorów turystycznych Warmii i Mazur powiatu kętrzyńskiego – przyjaznego osobom niepełnosprawnym.
Udział w programie mogą wziąć zarówno lokalne organizacje pozarządowe, jak i spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne. Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się tutaj, krótko opisać swój pomysł i wysłać w terminie do 31 stycznia 2017 r. O tym, który projekt ostatecznie otrzyma dofinansowanie, zadecydują klienci Tesco w otwartym głosowaniu, które rozpocznie się w marcu.

Żanetta Madaj

 

Zdjęcie: Dzięki programowi Decydujesz, pomagamy, sfinansowany został Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych TAN 2016. Fot. facebook.com

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *