Druga edycja programu Fundacji Tesco: Możesz zdecydować komu tym razem pomogą

Druga edycja programu Fundacji Tesco: Możesz zdecydować komu tym razem pomogą

2 stycznia ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu pt. Decydujesz, pomagamy, mającego na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych. Organizacje z Warmii i Mazur otrzymają w sumie 5 grantów o łącznej wartości 25 tysięcy złotych.

 

O tym, które pomysły zostaną dofinansowane, zdecydują sami mieszkańcy naszego regionu. W pierwszej edycji programu mieszkańcy Warmii i Mazur wybrali 7 organizacji, do których trafiło w sumie 35 tys. zł. Jednym z nich było zorganizowanie Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych TAN 2016. Dzięki inicjatywie Mazurskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i grantowi uzyskanemu w programie pt. Decydujesz, pomagamy, przedstawiono mieszkańcom powiatu kętrzyńskiego artystyczne dokonania osób niepełnosprawnych, jako ich udział w życiu społeczno-kulturalnym. Nastąpiła integracja uczestników reprezentujących środowisko osób niepełnosprawnych z różnych regionów Polski, w tym roku również zagranicznych (Łotwa, Litwa). Dzięki Przeglądowi, uczestnicy zostali zmotywowani do rozwijania dalszej twórczości. Wydarzenie było okazją do promowania kultury i walorów turystycznych Warmii i Mazur powiatu kętrzyńskiego – przyjaznego osobom niepełnosprawnym.
Udział w programie mogą wziąć zarówno lokalne organizacje pozarządowe, jak i spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne. Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się tutaj, krótko opisać swój pomysł i wysłać w terminie do 31 stycznia 2017 r. O tym, który projekt ostatecznie otrzyma dofinansowanie, zadecydują klienci Tesco w otwartym głosowaniu, które rozpocznie się w marcu.

Żanetta Madaj

 

Zdjęcie: Dzięki programowi Decydujesz, pomagamy, sfinansowany został Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych TAN 2016. Fot. facebook.com

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *