Główna Informacje Dobra informacja od Pawła Bobrowskiego na początku roku: Mieszkańcy gminy Kętrzyn będą mieć tańszą wodę!
40

Dobra informacja od Pawła Bobrowskiego na początku roku: Mieszkańcy gminy Kętrzyn będą mieć tańszą wodę!

Dobra informacja od Pawła Bobrowskiego na początku roku: Mieszkańcy gminy Kętrzyn będą mieć tańszą wodę!
0
40

Wraz z nadejściem nowego roku co rusz możemy natknąć się na informacje o podwyżkach cen. Drożeją niektóre podatki i opłaty, a także pewne artykuły w sklepach. Zupełnie inaczej dzieje się w gminie Kętrzyn, gdzie od 1 stycznia jej mieszkańcy zapłacą mniej za zużycie wody.

 

– W latach ubiegłych brak modernizacji hydroforni doprowadził do trudności z uzyskaniem wymaganej jakości wody, co przyczyniło się do ich zamknięcia, a konsekwencją tego było przyłączenia do miejskich wodociągów. W 2016 roku zostały wykonane inwestycje polegające na budowie studni w Nowej Różance oraz sieci wodociągowej Strzyże-Góry, które pozwoliły na odcięcie się w znacznej części od Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kętrzynie. Zmodernizowane ujęcie zdecydowanie zwiększyło wydajność oraz jakość wody, co pozwoliło na obniżkę ceny wody – poinformował Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn.

Zgodnie z treścią uchwały, którą Rada Gminy Kętrzyn podjęła jeszcze w listopadzie, od 1 stycznia 2018 roku mieszkańcy gminy zapłacą za zużycie metra sześciennego wody 3,16 zł netto. Wcześniejsza stawka wynosiła 3,24 zł.

red

 

Zdjęcie: Paweł Bobrowski: – Zmodernizowane ujęcie zdecydowanie zwiększyło wydajność oraz jakość wody. Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(40)

  1. Tobie bardziej się nie da… Myślisz, że wyżywajac się w komentarzach zmienisz rzeczywistość? Ludzie dostaną tańszą wodę, do tego swoją z gminy, nie kupioną z miasta, żeby kabze KWH nabijać… Oszczędź sobie wstydu Mirosławie i przestan pluć jadem… Wodę z mózgu to wy ludziom robiliscie przez 16 lat… Zły to ptak co w swoje gniazdo sra… Nie sil się na odpowiedz, nie mam zamiaru polemizowac z kims takim.

  2. Przecież uchwałę podejmowała rada gminy… A pan jak głosował panie radny Tomasik? Przeciw obniżce ceny wody? Obłudnik z pana i hecmanowy pies…

 1. A dlaczego gmina wodę od miasta kupowała? To my nie mamy swoich ujęć, hydrofornii, oczyszczalni, wodociągów??? Dlaczego mamy miastu płacić???

 2. Piszą tu dwie szkoły jedna o wodzie druga o drewnie, a co z wiatrakiem,któremu odpadło kawał skrzydła.Stoi jeszcze na szczęście ale środek ciężkości ma zachwiany.Wiem,że to prywaty teren, ale widok Panie starosto,Panie wójcie,Panie burmistrzu wpisuje sie w krajobraz kętrzyński.Lasy Państwowe mogłyby użyczyć drewna na jego naprawę.

  1. To jest Kętrzyn. Jeszcze 10 lat temu bajkowa kraina z gigantycznym potencjałem turystycznym, a dzisiaj esencja polskiego syfu z pastelozą, blachą falistą, polbrukiem, wszechobecnym chaosem reklamowym. Wszystko co miało jakiś urok i klimat zostało zaorane. Zabytki rozsypują się na naszych oczach. A władza duma co by tu jeszcze spier….

   1. Jak widzisz na tym portalu trafiają się różne szkoły.Twój wpis mi się bardzo podoba może tylko ten nagłówek rozsierdził Pana,Panią. Przepraszamy !

  1. Spokojnie. Nie jest owcą. Nawiasem mówiąc odpisałem Zbychowi, więc kto stoi z dala, niech się nie wpier….

   1. Komunalnik a tak ma potężną reklamę na miejskiej toalecie na Starówce,która ma powyłamane drzwi obklejone taśmą samoprzylepną a to wszystko dzieje sie tuż przy rądzie im. św.Jana Pawła II.

 3. przez gory mozna zrobic sciezke turystyczna z karolewa do gierlozy,po nasypie do reszla i rynu,i kilka hosteli w smokowie w oborach
  ale gdzie fundusze

  OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – OPRACOWANIE DOKUMENTACJI DLA PROJEKTU PN. „MAZURSKA PĘTLA ROWER
  .7cudowmazur.pl/257-ogloszenie-o-zamowieniu-mpr

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *